Real Madrid v LM porazil Ajax, Man City vydřel remízu

Fotbalisté Manchesteru City v zápase Ligy mistrů s Dortmundem vyrovnali na 1:1 gólem z penalty v 90. Minutě, když nařízený pokutový kop českým sudím Královcem proměnil Mario Balotelli. Real rozdrtil Ajax 4:1. Stejně tak si druhé vítězství v letošním ročníku v základních skupinách připsalo Porto, Arsenal a Málaga.

Real Madrid's Cristiano Ronaldo  celebrates after scoring a goal against Manchester City during their Champions League Group D soccer match at Santiago Bernabeu stadium in Madrid September 18, 2012

Real Madrid's Cristiano Ronaldo celebrates after scoring a goal against Manchester City during their Champions League Group D soccer match at Santiago Bernabeu stadium in Madrid September 18, 2012 | Zdroj: Reuters

V Manchesteru, kde místní City hostilo německého mistra z Dortmundu, byla k vidění spousta šancí na obou stranách, ale skóre zápasu otevřel až po hodině hry Reus, když využil minely Rodwella a v nabídnuté šance nezaváhal.

Borrusia přišla o výhru až v závěru, kdy sudí Pavel Královec odpískal penaltu za hraní rukou ve vápně, provinil se stoper Subotič. Střídající Mario Balotelli se ze značky pokutového kopu nemýlil.

Ve druhém zápase této skupiny Real vyloupil Amsterodam, poté co místní Ajax deklasoval 4:1. Hattrickem, druhým v tomto týdnu, se blýskl Cristiano Ronaldo a parádní trefou Karim Benzema. Svěřenci kouče Mourinha jsou v čele s plným bodovým ziskem. A před víkendovým El Clásicem s Barcelonou se dostává královský velkoklub do slibné formy.

Arsenal bez zraněného Tomáše Rosického si poradil s Olympiakosem Pireus 3:1. Kakonýry poslal do vedení Gervinho, ale v nastavení první půle vyrovnal Mitroglu. Na Emirates Stadium po poločase padali góly už jen do jedné brány, když brankáře hostí překonali ještě Podolski a Ramsey. Schalke remizovalo s Montpellier 2:2.

AC Milán vyhrál ve skupinové fázi Ligy mistrů až na druhý pokus, poté co zdolal Petrohrad na jeho hřišti 3:2. Rossoneri šli do dvoubrankového vedení už v 16. minutě zásluhou Emanuelsona a El Shaarawyho. V nastavení první pětačtyřicetiminutovky snižoval Hulk a srovnáno bylo ve 49. Minutě po trefě Širokova. 15 minut před koncem o vítězství italského klubu rozhodl vlastní gól slovenského obránce Hubočana.

V druhém zápase skupiny vyhrál nováček soutěže Málaga na hřišti Anderlechtu Brusel znovu 3:0 a jasně vévodí skupině C. Dvakrát se v Belgii trefil Portugalec Eliseu.

Úvodní vysokou domácí výhru 4:1 nad Dynamem Kyjev nepotvrdil bohatý Paris St. Germain, který prohrál 0:1 v Portu a přerušil sérii pěti soutěžních výher. Portugalský celek vede tabulku skupiny A bez ztráty bodu a inkasovaného gólu.

Výsledky 2. kola fotbalové Ligy mistrů

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:
Dynamo Kyjev - Dinamo Záhřeb 2:0 (2:0)
Branky: 3. Gusev, 33. vlastní Pivarič. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 47.804.
FC Porto - Paris St. Germain 1:0 (0:0)
Branka: 83. J. Rodríguez. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 36.509.

Skupina B:
Schalke 04 - Montpellier 2:2 (1:1)
Branky: 26. Draxler, 53. Huntelaar z pen. - 13. Ait-Fana, 90. Camara. Rozhodčí: Karasev (Rus.). ČK: 52. Bocaly (Montpellier). Diváci: 50.004.
Arsenal - Olympiakos Pireus 3:1 (1:1)
Branky: 42. Gervinho, 56. Podolski, 90.+4 Ramsey - 45.+1 Mitroglu. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.). Diváci: 60.034.

Skupina C:
Anderlecht Brusel - Málaga 0:3 (0:1)
Branky: 45.+1 a 64. Eliseu, 57. Joaquín z pen. Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 15.711.
Petrohrad - AC Milán 2:3 (1:2)
Branky: 45.+2 Hulk, 49. Širokov - 13. Emanuelson, 16. El Shaarawy, 75. vlastní Hubočan. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 21.703.

Skupina D:
Manchester City - Dortmund 1:1 (0:0)
Branky: 90. Balotelli z pen. - 61. Reus. Rozhodčí: Královec (ČR). Diváci: 43.657.
Ajax Amsterodam - Real Madrid 1:4 (0:1)
Branky: 56. Moisander - 42., 79. a 81. Ronaldo, 48. Benzema. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). Diváci: 49.491.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít