Real otočil španělskou bitvu o evropský Superpohár. Sevillu zdolal 3:2 po prodloužení

Fotbalisté Realu Madrid potřetí v historii získali evropský Superpohár. V norském Trondheimu si obhájci Ligy mistrů ve španělském finále poradili s vítězem Evropské ligy Sevillou 3:2. Ve třetí minutě nastavení je zachraňoval zadák Sergio Ramos, jenž vyrovnával na 2:2. Real pak kraloval v prodloužení, které jeho protivník dohrával v početní nevýhodě a také v něm inkasoval rozhodující branku.

Real v závěru opět zachraňoval kapitán Sergio Ramos

Real v závěru opět zachraňoval kapitán Sergio Ramos | Zdroj: ČTK

V předchozích dvanácti vzájemných střetnutích Bílého baletu se Sevillou padlo 57 branek. A gólové bylo měření sil mezi obhájci Ligy mistrů a Evropské ligy i tentokrát.

Real se dostal do vedení ve 21. minutě, kdy Marco Asensio z velké vzdálenosti vymetl šibenici gólmana Sergia Rica. Pak si začala vytvářet šance Sevilla, jenže Mariano nejprve pálil vysoko nad a Daniela Carrica posléze vychytal Kiko Casilla.

Čtyři minuty před poločasovým hvizdem se Sevilla přece jen dočkala. Franco Vázquez se opřel do poskakujícího míče a poslal ho přesně k tyči. V 72. minutě se andaluský klub dokonce dostal do vedení, když Jevhen Konopljanka proměnil po nedovoleném zákroku Sergia Ramose pokutový kop.

Jenže Ramos svou chybu za pět dvanáct odčinil. Stejně jako ve finále Ligy mistrů před dvěma let vyrovnal hlavou ve třetí minutě nastavení. Čtyři minuty po začátku prodloužení přišla Sevilla za stavu 2:2 o obránce Timothéeho Kolodziejczaka, jenž obdržel druhou žlutou kartu.

Vytrvalý tlak Realu pak minutu před koncem prodloužení vyvrcholil vítěznou trefou Daniho Carvajala na 3:2, který zakončil své sólo přesnou střelou vnějším nártem.

Madridští tak zopakovali zisk evropského Superpoháru z let 2002 a 2014. První triumf si pamatuje i současný kouč Realu Zinedine Zidane, který se stal pátým mužem, jenž zvedl nad hlavu trofej coby hráč i jako trenér. Před ním to dokázali Luis Enrique, Pep Guardiola, Diego Simeone a Carlo Ancelotti.

Superpohár UEFA v Trondheimu:

Real Madrid - FC Sevilla 3:2 (2:2, 1:1) po prodl.
Branky: 21. Asensio, 90.+3 Ramos, 119. Carvajal - 41. F. Vázquez, 72. Konopljanka z pen. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič - Grujič, Djokič (všichni Srb.). ŽK: Carvajal, Asensio, Rodríguez - Vitolo, Kolodziejczak. ČK: 93. Kolodziejczak. Diváci: 21 405.

Real: Casilla - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Isco (66. Modrič), Casemiro, Kovačič (73. Rodríguez)- Asensio, Morata (62. Benzema), L. Vázquez. Trenér: Zidane.
Sevilla: Rico - Pareja, Carrico (51. Rami), Kolodziejczak - Kijotake, Iborra (74. Kranevitter), F. Vázquez - N'Zonzi - Mariano, Vietto (67. Konopljanka), Vitolo. Trenér: Sampaoli.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít