Real otočil v LM duel v Razgradu, Basilej s Vaclíkem a Suchým slaví výhru

Do středečního programu fotbalové Ligy mistrů zasáhli tři čeští reprezentanti a všichni se radovali z vítězství. Premiérové ve skupině B získala Basilej v základní sestavě s gólmanem Tomášem Vaclíkem a stoperem Markem Suchým, která zdolala Liverpool 1:0. Na posledních dvacet minut se na hřiště dostal i střídající Tomáš Rosický a byl tak u výhry Arsenalu 4:1 nad Galatasarayem.

Bývalý brankář pražské Sparty Tomáš Vaclík vychytal v dresu Basileje první čisté konto v Lize mistrů proti Liverpoolu | Zdroj: Reuters

Favorizovaný Real Madrid zaskočil v úvodu bulharský Ludogorec Razgrad, který po šesti minutách poslal na domácí půdě do vedení Marcelinho. O pět minut později už mohlo být vyrovnáno, ale Cristiano Ronaldo penaltu neproměnil.

V 25. minutě mu ovšem rozhodčí nabídl reparát a Ronaldo se podruhé ze značky pokutového kopu nemýlil. V 77. Minutě dokonal obrat Benzema.

K vítězství Arsenalu nad Galatasarayem nasměrovala domácí v první půli dvěma góly v rozmezí 8 minut letošní posila z Manchesteru United Danny Welbeck. Krátce před poločasem přidal třetí branku Alexis Sánchez. Po změně stran dokonal hattrick Welbeck.

Poslední půlhodinu ovšem hráli Gunners o deseti hráčích bez vyloučeného gólmana Szczesnyho. Jeho náhradníka Ospinu pak překonal z penaltového puntíku Burak. V 68. minutě nastoupil kapitán české reprezentace Tomáš Rosický.

Borussie Dotrmund se na hřišti Anderlechtu ujala vedení po 4. minutách a trefě italského forvarda Cira Immobileho. Pak se trefil už jen dvakrát po sobě Ramos a stanovil konečný výsledek 3:0.

Leverkusen si poradil s Benfikou Lisabon 3:1. Skóre otevřel Kiessling, ještě do poločasu zvýšil Son Hung-min. Po změně stran sice nejprve snížil Salvio, ale dvougólový náskok vrátil Bayeru z pokutového kopu Hakan Calhanoglu.

Přemožitel Sparty ve třetím předkole Ligy mistrů švédské Malmö porazilo Olympiakos Pireus 2:0 díky dvěma zásahům kapitána Markuse Rosenberga. Už v odpoledním zápase remizoval Zenit Petrohrad s Monakem 0:0.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:
Malmö - Olympiakos Pireus 2:0
Branky: 42. a 82. Rosenberg. Rozhodčí: Karasev - Averianov, Kalugin (všichni Rus.).
Atlético Madrid - Juventus Turín 1:0
Branka: 75. Turan. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.).

Skupina B:
Ludogorec Razgrad - Real Madrid 1:2
Branky: 6. Marcelinho - 24. Ronaldo z pen, 77. Benzema. Rozhodčí: Wärnmark - Mulvanny (oba Skot.), MacGraith (Ir.).
Basilej - Liverpool 1:0
Branka: 52. Streller. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.).

Skupina C:
Zenit Petrohrad - Monako 0:0
Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.). Diváci: 13.817
Leverkusen - Benfica Lisabon 3:1
Branky: 25. Kiessling, 34. Son Hung-min, 64. Calhanoglu (pen) – 62. Salvio Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Cann (všichni Angl.).

Skupina D:
Arsenal - Galatasaray Istanbul 4:1
Branky: 22., 30., 52. Welbeck, 41. Sánchez- 63. Burak. Rozhodčí: Rocchi - Cariolato, Giallatini (všichni It.).
Anderlecht Brusel - Dortmund 0:3
Branky: 4. Immobile, 69. a 79. Ramos. Rozhodčí: Tagliavento - Manganelli, Tonolini (všichni It.).

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít