Real udolal v madridském derby Atlético. V semifinále LM je i Juventus

Fotbalová Liga mistrů zná všechny semifinalisty. Real Madrid v repríze loňského finále udolal oslabené Atlético 1:0, Juventusu stačila bezbranková remíza na hřišti AS Monaco. O složení semifinálových dvojic se rozhodne v pátek.

Obrovská radost Javiera Hernándeze z postupového gólu

Obrovská radost Javiera Hernándeze z postupového gólu | Zdroj: Reuters

Na velkou šanci se v madridském derby čekalo až do konce prvního poločasu. Střelu Cristiana Ronalda ale nohou vyrazil gólman Atlética Oblak.

Klíčový moment přišel čtvrt hodiny před koncem. Záložník Atlética Arda Turan dostal druhou žlutou kartu a oslabil svůj tým.

V početní výhodě nejdřív Javier Hernández spálil jednu velkou šanci, v 88. minutě mu ale Ronaldo připravil jasnou pozici a útočník s přezdívkou Chicharito rozhodl.

Real porazil svého městského rivala poprvé z osmi zápasů v letošní sezoně. Do semifinále postoupil díky vítězství 1:0.

Juventus Turín přijel na hřiště AS Monaco s jednobrankovým náskokem z úvodního utkání a penalta, kterou v Itálii proměnil Vidal, se ukázala jako klíčová. Po bezbrankové remíze se totiž z postupu raduje tým Massimiliana Allegriho.

Největší šance domácího AS Monaco měl ještě v prvním poločase Geoffrey Kondogbia. Italská obrana v čele s brankářem Buffonem si ale v obou případech poradila. Juventus postoupil mezi nejlepší 4 týmy LM poprvé od roku 2003.

V semifinále nejprestižnější klubové soutěže Evropy jsou vedle Realu a Juventusu také fotbalisté Bayernu Mnichova a Barcelony. O dvojicích pro semifinále rozhodne páteční los v Nyonu.

Odvety čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:
AS Monako - Juventus Turín 0:0
Rozhodčí: Collum - Chambers (oba Skot.), MacGraith (Ir.). Diváci: 16.889. První zápas: 0:1, postoupil Juventus.
Real Madrid - Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Branka: 88. Hernández. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ČK: 76. Arda Turan (Atlético). Diváci: 78.300. První zápas: 0:0, postoupil Real.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít