Real znovu vede o čtyři body, v městském derby porazil Atlétiko

Jen jeden den vydržela fotbalistům Barcelony pouze jednobodová ztráta na vedoucí Real Madrid v tabulce nejvyšší španělské soutěže poté, co porazili na domácím hřišti Getafe. Real totiž včera vyhrál v městském derby nad Atlétikem 4:1 a na prvním místě tabulky má zase čtyři body náskok.

Real Madrid's Cristiano Ronaldo (L) celebrates with team-mate Pepe after scoring his third goal during their Spanish first division soccer match | Zdroj: Reuters

Na vítězství královského klubu nad Atlétikem měl lví podíl Cristiano Ronaldo, který zaznamenal hattrick a v tabulce ligových střelců přeskočil se 40 trefami barcelonského Lionela Messiho.

Skóre otevřel právě Ronaldo po pětadvaceti minutách hry skvěle zahraným přímým kopem. Atlétiko ale nesložilo zbraně a deset minut po přestávce se dočkalo vyrovnání, když se hlavou prosadil Falcao.

Jenomže už o chvíli později si Real vzal vedení zpět na svou stranu, střelou k tyči znovu skóroval Ronaldo, který pak svůj hattrick uzavřel v 83. minutě proměněnou penaltou.

Definitivní podobu dal výsledku ještě v závěru utkání Callejon. Real se o víkendu utká na domácím hřišti s Gijónem, Barcelona hraje na trávníku Levante. Za týden se mohou fanoušci těšit na střetnutí dvou gigantů na Nou Campu.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Gijón - Levante 3:2 (84. Sangoy, 22. Trejo, 74. Lora - 16. Valdo, 62. Koné), Granada - Bilbao 2:2 (2. Jaime Romero, 74. Geijo - 81. Llorente, 88. Susaeta), Valencie - Vallecano 4:1 (41. a77. z pen. Jonas, 70. Jordi Alba, 88. Pablo Hernández - 72. Diego Costa), Atlético Madrid - Real Madrid 1:4 (55. Falcao - 25.,68. a83. z pen. Ronaldo, 88. Callejon).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít