Remíza českých fotbalistů v Dánsku je investice, kterou je třeba zhodnotit

Domácí porážka 0:1 s podprůměrnou Litvou a remíza 0:0 v Dánsku, kteří jsou desátým nejlepším týmem světa v žebříčku Mezinárodní fotbalové federace. To jsou dva velmi rozdílné starty národního týmu do dvou posledních kvalifikací.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Tomáš  Sivok, Vladimír Darida a Tomáš  Rosický  na tréninku české fotbalové reprezentace

Zleva Tomáš Sivok, Vladimír Darida a Tomáš Rosický na tréninku české fotbalové reprezentace | Zdroj: ČTK

Zatímco před dvěma lety byl Michal Bílek trenérem na odpis a reprezentace se dostala pod velký tlak, teď panuje se vstupem do bojů o účast na turnaji v Brazílii spokojenost. Jenže nerozhodný výsledek z Dánska je pouze jakousi investicí, kterou je teprve potřeba zhodnotit.

Pokud mužstvo góly dostává, je to špatná trenérova vizitka. Když tým branky nedává, je problém v hráčích. S ohledem na tohle fotbalové heslo může být kouč Bílek po remíze v Dánsku oprávněně spokojený. Při zraněních Rosického, Pilaře, Necida či Koláře a s Barošovou reprezentační rozlučkou se útočná síla českého mužstva, už tak nikterak nadprůměrná, ještě zmenšila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poznámka reportéra Jana Kaliby k zahájení fotbalové kvalifikace v podání Čechů

Bezbrankový výsledek je tak i s ohledem na počet dánských šancí v zápase úspěchem, po kterém domácí kouč Morten Olsen pořádně skřípal zuby. Bílek si ověřil, že pokud jeho mužstvo nepřecení své síly jako na Euru proti Rusku, je stále schopné s nadprůměrnými evropskými soupeři držet krok, i když při tom používá pouze defenzivní zbraně.

Jenže s deseti kvalifikačními výsledky 0:0 se při nejlepší vůli na mistrovství světa postoupit nedá a je úkolem reprezentačního trenéra, aby i při výpadku důležitých ofenzivních hráčů dokázal národní tým branky střílet. V říjnu kvalifikace pokračuje domácími zápasy proti Maltě a Bulharsku, které mohou remízu z Dánska znehodnotit.

Češi se totiž rázem ocitnou v roli Dánů, nebude jim stačit jenom bránit a z případného výsledku 0:0 by se radovali jejich soupeři. A na pořekadlo o tom, že když tým nedává góly, je to spíš problém hráčů než trenérův, by si pak při hodnocení Bílkovy práce těžko někdo vzpomněl.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme