Řepka se zbytečně spojil s „fanoušky" Sparty proti Hřebíkovi

Zatímco fanoušci libereckého Slovanu slaví mistrovský titul možná ještě nyní, příznivci pražské Sparty zapíjejí možná stejně vytrvale pouze hluboký smutek. Letenský tým si totiž v této sezóně nechal proklouznout mezi prsty jak ligový titul, tak vítězství v domácím poháru. Svoji nespokojenost pak fanoušci klubu plně demonstrovali na včerejším posledním zápasu Sparty s Českými Budějovicemi, který domácí vyhráli 3:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli podobnému řádění fanoušků bylo utkání na Letné přerušeno | Foto: Michal Jurman

„Zpívej kdo si Sparťanem, pozvedni svůj hlas…." znějí úvodní slova hymny fotbalové Sparty, kterou v duelu proti Českým Budějovicím vyslyšeli fanoušci doslova. Svůj hlas po nevydařené sezóně totiž pozvedli výrazně, a to hlavně proti sportovnímu řediteli klubu Jaroslavu Hřebíkovi.

"Hřebík ven, Hřebík ven!"požadovali fanoušci Sparty během celého utkání rezignaci Hřebíka. Svoji nespokojenost navíc postupně stupňovali až k 70. minutě, kdy za jasného domácího vedení 3:0 proměnili fotbalové hřiště ve cvičné bojiště.

Kvůli záplavě světlic a dělbuchů musel rozhodčí Kocourek utkání přerušit. Nakonec zápas, i přes pokračující incidenty s maximální snahou o jeho ukončení, dovedl k závěrečnému hvizdu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Řepka se zbytečně spojil s „fanoušky Sparty proti Hřebíkovi

"Němec tam běžel po levé straně a chyběl asi metr nebo metr a půl, aby ho to trefilo," uhodil hostující trenér František Cipro ‘hřebík na hlavičku‘ v otázce toho nejdůležitějšího, totiž že protesty sparťanských fanoušků mohly nakonec skončit i zraněním několika hráčů, které létající světlice a dělobuchy párkrát jen těsně minuly.

Pro podobné, leč na Letné už bohužel téměř zažité chování, tentokrát neměli pochopení ani domácí hráči. "Dali nám najevo svoji nespokojenost, to je jejich věc," šetřil po utkání slovy obránce Vidlička.

Ten by byl za normálních okolností coby autor dvou gólů za hrdinu duelu. V situaci, v níž Sparta sezónu zakončila, ale na oslavy tentokrát zkrátka nebyl prostor. Fanoušci, obtěžkaní pyrotechnikou a čekající na jakoukoliv záminku, se navíc jen těžko mohou ztotožnit s pozitivním hrdinou.

Spokojený Řepka

Přesto si i oni svého vyvoleného vůdce našli, paradoxně v týmu soupeře. Nebyl jím nikdo jiný než Tomáš Řepka, který v zimě ve zlém odešel právě na jih Čech. A jak z Letné v zimě odcházel, tak se na ni Řepka vrátil - ve zlém. Jeho zloba na sparťanské vedení i tentokrát korespondovala s vyjádřením fanoušků.

"Jsem rád, že někteří lidé jsou odtud pryč. Byla to jen otázka času. Když jsem v zimě odcházel, přál jsem si, aby tihle dva lidé odešli a už se tu nikdy neukázali. Ano, tím myslím Haška a Hřebíka," nechal se slyšet Řepka, který právě začíná vyjednávat o nové smlouvě na jihu Čech.

Se závěrečným hvizdem vrthli nespokojení fanoušci na hrací plochu | Foto: Michal Jurman

Nebrání se ale ani návratu na Letnou. To by ale kromě Haška s Hřebíkem musel svůj vliv ve Spartě ztratit ještě jeden muž. "Majitel klubu..." A to se Řepkovi zcela jistě nevyplní.

Řepka volil po utkání slova sice odvážně, přesto nutno říct, že zcela neadekvátně celé situaci. Sparta sice svojí hrou na jaře právem rozezlila fanoušky, ale to, v co se zvrtnulo utkání proti Českým Budějovicím, už nemělo se sportem nic společného.

Několik rodičů s dětmi v náručí utíkalo z tribuny, o zdraví šlo také samotným hráčům. Řepkovo prohlášení po utkání je navíc jen vodou na mlýn 'fanouškům', kteří podobné jednání považují za zcela adekvátní a smysluplné.

Kdyby platilo v hymně Sparty také zmíněné 'tvůj klub je ti vším', těžko by se mohlo stát, že při kvalitní hře týmu a vedení 3:0 velebí sparťanští fanoušci hráče soupeře a požaduji demisi sportovního ředitele.

Paradoxně ještě štěstí, že letenský klub byl v podmínce a chování jeho 'fanoušků' tak s největší pravděpodobností bude znamenat zavření stadionu pro některé další domácí zápasy.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme