Řepkovo italské déja vue v EL proti Palermu

Pro fotbalovou Spartu dnes startuje Evropská liga. Jejím prvním soupeřem bude od 19ti hodin na Letné italské Palermo. Zápas přitom bude specifický především pro domácího stopera Tomáše Řepku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Sparty Řepka na tréninku před utkáním EL proti Palermu

Kapitán Sparty Řepka na tréninku před utkáním EL proti Palermu | Zdroj: ČTK

Osm milionů marek vytáhla z pomyslné peněženky v sezoně 1998/99 italská Fiorentina, aby získala do svých řad Tomáše Řepku. Na obránce tehdy nezvykle vysoká částka. V Itálii prožil rodák ze Slavičíma 4 plodné roky, to vše ale v době kdy Palermo nehrálo v nejvyšší soutěži. Přesto se na trávníku setkal se dvěmi hráči, kteří jsou momentálně v sicilském klubu a objeví se i na Letné.

,,Na Italy se samozřejmě těším a znám tam osobně Liveraniho a Macccaroniho," prozradil Řepka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Řepkovo italské déja vue proti Palermu

Také Massimo Maccarone si vzpomíná na řízného beka, pro kterého má ale jen slova chvály.

,,Jistě že ho znám! Výborný obránce. Hrál v Itálii, Anglii a byl vždy velice těžký soupeř," vzpomíná Maccarone.

Nejenom na Řepku, Liveraniho a Maccaroniho bude dnes večer upřena pozornost fotbalové veřejnosti. Spartě kvůli kartám chybí trojice kreativních záložníků Matějovský, Kucka, Vachoušek. Kdo je tak nahradí, zůstává zatím ale až do samotného výkopu tajemstvím.

,,My jsme se na to připravovali a ty varianty si vyzkoušeli. Není jich moc, ale ty co máme, jsme zkoušeli a podle toho se rozhodneme," zůstává tajemný letenských trenér Chovanec.

Téměř jistotou ale je, že by se role tvůrce hry měl tentokrát na pažitu zhostit Kamil Vacek, který v podobné roli po návratu do sestavy exceloval například v posledním ligovém utkání proti Jablonci.

Všechny zmíněné individuality na obou stranách se pustí do boje o první pohárové body v Evropské lize už v 19 hodin a Radiožurnál vám z utkání kromě živých vstupů z 1. půle nabídne živou reportáž z celého 2. poločasu.

ČMFS žádá po bývalém vedení 24 milionů
Pražskou Spartu čeká na úvod EL štika Serie A - Palermo
Česká reprezentace se žebříčkem FIFA dál propadá

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme