Reprezentace konečně bavila, hrála s chutí a získala ideální náskok

Na Letné se narodil nadějný výsledek pro odvetu baráže o postup na fotbalové EURO 2012. Ale nejen toho dosáhli čeští fotbalisté výhrou 2:0 proti tajemným Černohorcům. Po dlouhé době byla při domácím soutěžním zápase cítit naprostá sounáležitost publika s mužstvem a diváci mohli odcházet po všech stránkách spokojení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Michal Kadlec, Jaroslav Plašil i Tomáš Sivok měli po zápase důvod si poblahopřát k dobré práci, která bavila nejen diváky | Zdroj: ČTK

Tak upřímné nadšení za éry Michala Bílka české reprezentanty ze hřiště ještě nikdy nevyprovázelo. Vynikající výsledek a hra, ze které byla cítit chuť a která dávala smysl. Takový lektvar dokázal národní tým po dlouhé době v soutěžním zápase znovu namíchat a Letná pocítila závan starých dobrých časů.

Ale abychom zase nelétali kdesi v oblacích - kombinací se Češi se prosadit nedovedli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo na stadionu zápas komentoval Jan Kaliba, který se vracel stejně jako fanoušci s dobrým pocitem ze hry

"Bylo to hodně ucpané, čtyři obránci hráli u sebe. Ale dostávali jsme se tam, nějaké další šance jsme měli. Když budeme hrát i tam aktivně, tak bychom se do nich zase mohli dostat" tvrdí Václav Pilař, a i proto se ji záložník Plzně rozhodl překonat střelou z dálky.

Plzeňská stopa byla v zápase znovu jasně patrná, a to nejen díky střelci vítězného gólu, který předcházel Sivokově pojistce. Černohorcům dělal svým pohybem velké problémy Petr Jiráček.

"Podle mě jsme měli největší starosti s hráčem číslo devatenáct. Ano, Jiráček. Hrál skvělý zápas. Spoustu toho oběhal a výborně pracoval s míčem," chválil černohorský ofenzivní záložník Dejan Damjanović.

"Zato my jsme hráli hrozně. Musíme se starat hlavně sami o sebe. Myslím, že stejně jako Češi vyhráli 2:0 v Praze, může se totéž povést doma nám," pokračoval Damjanović, který byl pro českou branku spolu se Simonem Vukčevićem paradoxně mnohem nebezpečnější než opěvovaná dvojice z italské ligy Vučinić, Jovetić.

"Celý náš tým hrál špatně a Češi dokázali téhle šance využít. Dali góly, kdežto my ne," shrnuje hvězda Fiorentiny Stevan Jovetić podstatu problému do dvou vět. Češi vedou v poločase baráže 2:0 a postup na EURO je až nebezpečně blízko.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme