Reprezentace s přehledem porazila Lotyšsko 4:1

Čeští fotbalisté zvítězili v přípravném utkání nad Lotyšskem 4:1. Branky českého týmu dali Bednář, Fenin, Pospěch a Necid, za soupeře snížil až v nastaveném čase Caunas.

Čeští hráči se radují z první branky

Čeští hráči se radují z první branky | Zdroj: ČTK

Česká republika - Lotyšsko 4:1 (0:0)

6. minuta - Plašil poslal přihrávku za obranu Feninovi, jeho přihrávka byla zblokována

11. minuta - Přízemní centr Pudila se dostal ke Štajnerovi, který nedokázal přesně zamířit. Vzápětí se dostal v pokutovém území k míči Hübschmann, sám zhruba 10 metrů od branky trefil pouze brankáře.

00:00 / 00:00

Duel České republiky a Lotyšska viděl Jaroslav Plašil

17. minuta - Pohledná kombinace v rychlém protiútoku končí centrem Pudila, na který před odkrytou brankou nedosáhl akrobatickým skluzem Fenin.

19. minuta - Další pohledná a nápaditá kombinace domácích. Přihrávku Fenina poslal utaženou placírkou pod břevno Plašil, ale střela letěla přesně do rukavic lotyšského brankáře.

24. minuta - Žlutou kartu dostal Daniel Pudil. Trest je zcela oprávněný, levý český obránce byl pomalejší v běžeckém souboji s jedním z lotyšských hráčů a ve skluzu zasáhl spíše jeho nohy, než míč.

29. minuta - Fenin vypíchl na soupeřově půlce míč tak nešikovně, že poslal Lotyše do útoku. Ten ale skončil střelou vysoko nad branku Drobného.

42. minuta - Žlutou kartu dostal Jaroslav Plašil, zřejmě za protesty.

43. minuta - Další centr Pudila proletěl až k Pospěchovi, který téměř na hranici malého pokutového území předvedl žákovský kiks - ukopl se - a míč poslal mnoho metrů nad.

46. minuta - Žlutou kartu dostal za držení Rosického Laizans. Vzápětí hlavičkoval Hubník po rohu nad.

48. minuta - GÓL. Pospěch se dostal v rychlém protiútoku k míči, zpětně přihrál naprosto volnému Romanu Bednářovi, který hned z voleje poslal přízemní ranou míč do protipohybu gólmana přesně k tyči.

54. minuta - GÓL. Rosického centr proletěl pokutovým územím až k Pospěchovi, ten poslal téměř identický centr zpět, který trefil přesně z voleje nechytatelnou ranou Martin Fenin.

57. minuta - Bednář po rohu hlavičkoval a o centimetry netrefil ve vyložené pozici branku. Vzápětí dostal žlutou kartu
Hübschmann.

60. minuta - Hromadné střídání: Odešli Bednář, Rosický, Polák a Fenin - nastoupili Lafata, Necid, Štejner a Holek.

62. minuta - Štajner poslal kolmici za obranu, o centimetry blíže měl k míči lotyšský gólman.

74. minuta - GÓL. Rychlý protiútok začal u českého pokutového území, na polovině hřiště poslal Necid míč do volného prostoru, kam si naběhl Zdeněk Pospěch a parádní bombou zvýšil skóre.

77. minuta - GÓL. Další rychlý protiútok, tentokrát po zpětné přihrávce Plašila vystřelil Lafata a jeho pokus tečoval do sítě Tomáš Necid.

90.+2 minuta - GÓL. Z ojedinělého protiútoku se prosadili i hosté. Kadlec neuhlídal Caunase a ten tváří v tvář vyběhnuvšímu Drobnému prostřelil českého brankáře.

Branky: 49. Bednář, 54. Fenin, 74. Pospěch, 77. Necid - 90.+2 Cauna. Rozhodčí: Dankovskyj - Plužnik, Kalamendik (všichni Ukr.). ŽK: Pudil, Plašil, Hübschman - Laizans, Grebis. Diváci: 7456.