Reprezentace si do Kazachstánu přivezla svého kuchaře. Hlídá přípravu jídel

V největší vnitrozemské zemi světa plné pouští má českým fotbalistům pomoci k vítězství ryba. Právě tento pokrm jim připravili v hotelové kuchyni k obědu před zápasem kvalifikace o postup na mistrovství Evropy proti domácímu Kazachstánu. Aby se v této exotické zemi k jídlům nic závadného nepřipletlo, přivezl si národní tým do Astany i svého kuchaře Rudolfa Jurigu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuchař fotbalové reprezentace Rudolf Juriga | Foto: Jan Kaliba

„Pomáhám připravovat jídla pro hráče i celý realizační tým. Jsou tady na mezinárodní kuchyni zvyklí, ale každý stát má své lokální speciality i své úpravy jídel. Člověk na to pak musí dohlížet. Konzultuji s nimi veškerá naše jídla, která máme v plánu,“ prozrazuje Rudolf Juriga.

V den zápasu se mohou hráči těšit na rybu, kuřecí maso a těstoviny. „Zkrátka lehkou stravu. Ke svačině jim připravíme těstoviny s olivovým olejem a trošičkou parmazánu. Někteří hráči si dávají třeba toast,“ doplňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kuchaře Rudolfa Jurigu jsme si vzali, abychom měli jistotu, říká trenér Pavel Vrba

Ani realizačnímu týmu český kuchař v Astaně podobné laskominy nepřipravuje, i když kouč Pavel Vrba v žertu naznačil, že se od Rudolfa Jurigy ničemu nebrání.

„Podívejte se na mě, kuchaře určitě využiju. Nejde o to, že bychom nedůvěřovali místní stravě, spíš chceme mít jistotu,“ poznamenal reprezentační trenér.

Zvláštní péči věnuje kuchař národního týmu Vladimíru Daridovi. Má totiž bezlepkovou dietu, a tak Rudolf Juriga střeží, aby se k mladému záložníkovi Freiburgu dostala vždy ta správná porce vyrobená z bezlepkových surovin.

„Z domova jsme si přivezli pečivo a těstoviny, zbytek byl zajištěný v hotelu. Teď dohlížíme jen na suroviny, aby byly čerstvé a kvalitní. V hotelu mají čisto, poznám to už podle kuchařů,“ posuzuje narychlo Rudolf Juriga kvalitu hotelové kuchyně i podle hygienických návyků.

Kazaši nemají takový hlad po fotbale, říká jejich bývalý trenér Beránek

Číst článek

„Všechno probíhá bez problémů. Komunikuji se šéfkuchařem, který je sice turecké národnosti, ale ovládá ruštinu i němčinu. Vždy se domluvíme,“ dodává český kuchař.

Šichta mu končí kvalifikačním zápasem, po kterém národní tým hned vyrazí na šestihodinovou cestu do Prahy a na palubě letadla už i sám Rudolf Juriga bude jen obyčejným strávníkem.

Zápas českého výběru na půdě Kazachstánu má výkop v 18 hodin. Přímý přenos celého utkání můžete poslouchat prostřednictvím internetového streamu Český rozhlas sport na webu zpravy.rozhlas.cz.

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme