Reprezentační kolegové blahopřejí Čechovi k titulu

Jaroslav Plašil má ještě víkendové povinnosti ve francouzské lize a Petr Čech je kdesi ve víru oslav vítězství v Lize mistrů. Jinak už je ale český národní tým před mistrovstvím Evropy kompletní a ve dvě hodiny odpoledne výprava odletěla na soustředění do Rakouska. Nálada mezi reprezentanty je nebývale optimistická a pozitivní. A může za to i výsledek a průběh nočního bitvy o vítězství v Lize mistrů, ve které sehrál jednu z hlavních hrdinských rolí brankář Petr Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech právě chytá penaltu Arjena Robbena | Zdroj: ČTK

Oficiální hodinou srazu byla jedenáctá dopolední a finále Ligy mistrů mezi mnichovským Bayernem a londýnskou Chelsea patří pochopitelně k hlavním tématům dnešních hovorů reprezentačních fotbalistů. I kvůli tomu, že výkon Petra Čecha je dalším náznakem toho, v jaké pohodě jsou před EURO hlavní opory národního týmu.

„Asi celý národ musí být rád, že se to Petrovi povedlo. Rozhodujícím momentem bylo, jak chytil v prodloužení penaltu Robbenovi. A pak ještě dvě při rozstřelu, asi muž zápasu,“ skládá poklonu brankářské jedničce české reprezentace útočník Tomáš Pikhart.

Přehrát

00:00 / 00:00

N reprezentačním srazu byl Jan Kaliba

Obránce František Rajtoral jde - byť v nadsázce - ještě dál: „Je to nádherné a věřím, že mu na tréninku dám aspoň jeden gól. Pak můžu ukončit kariéru.“

Jen Tomáš Rosický vzal v úvahu i styl, jakým Chelsea k triumfu v Lize mistrů dokráčela, a bylo na něm znát, že je proto z úspěchu městského rivala svého Arsenalu trochu rozpačitý.

„Petrovi jsem to moc přál, zasloužil si to, protože na tom má velký podíl. Ale když vezmeme ty zápasy s Barcelonou, tak se k tomu probránila,“ pousmál se Rosický.

To ale pramálo vadilo realizačnímu týmu v čele s trenérem Michalem Bílkem a manažerem Vladimírem Šmicerem, kteří sledovali mnichovské finále spolu a oba také okamžitě poslali čtvrtému českému vítězi Ligy mistrů svá blahopřání.

„Petr se nám ozval, to se divím, protože určitě dostal mraky zpráv. Já ho jen přivítal v klubu, už jsme čtyři a máme i brankáře. Moc mu to přeju a zaslouží si to,“ říká vítěz Ligy mistrů z roku 2005 Vladimír Šmicer a Michalu Bílkovi nezbývá než mu přizvukovat.

„Petr je kvalitní brankář, nebýt jeho, tak Chelsea ten zápas nezvládla. Jak jsme si psali, tak z toho plyne, že Petr má stále chuť do fotbalu a nepotřebuje velký odpočinek. Ve středu dorazí a už se těší na EURO,“ libuje si reprezentační trenér, který připravil pro týdenní rakouské soustředění takový program, aby hráči podle individuálních potřeb obnovili své síly po náročné sezóně a zároveň vyladili formu pro její vrchol.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme