Reprezentační trenér Bílek řeší složení obrany pro odvetu baráže

Ten úkol nevypadá nijak nesplnitelně, stačí nedostat víc než dva góly a postup na EURO 2012 českým fotbalistům neunikne. Jenže domácí Černohorci slibují v barážové odvetě peklo a jsou připraveni manko 0:2 z Letné smazat. Dá se tedy předpokládat, že mohou mít obránci českého týmu ještě více práce než v pátek v Praze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér českého národního mužstva Michal Bílek

Trenér českého národního mužstva Michal Bílek | Foto: Filip Jandourek

"Byl jsem spokojený s tím, jak k tomu kluci přistoupili. Hráli přesně tak, jak jsme si představovali," chválil manažer národního týmu Vladimír Šmicer české obránce, kteří dokázali v Praze pokrýt největší ofenzivní hvězdy Černohorců.

Šmicer nemá důvod pochybovat, že to dokážou i v mnohem bouřlivějším prostředí v Podgorici. Jenže je otázkou, kteří fotbalisté se o to vlastně pokusí. Na jedné straně je tady nepsané pravidlo o tom, že se vítězná sestava nemění, tím spíš, když si vedla zdatně. Ale na té druhé je tady možnost, že může být defenziva ještě lepší s návratem stabilního stopera Romana Hubníka, kterému vyprší jednozápasový trest za vyloučení v posledním kvalifikačním utkání v Litvě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Bílek bude řešit, jak složit obrannou čtveřici pro odvetu baráže v Černé Hoře

"Uvidíme, jestli budou nějaké změny. Zápas jsme v obraně zvládli, nejde jen o nás obránce, ale o celé mužstvo. Necháme to na trenérovi, my se to asi dozvíme dřív, než vy novináři, vy asi až v úterý večer," nezávidí rozhodnutí trenérovi Michalu Bílkovi jmenovec Kadlec, naposledy stoper, který ale v bundesligovém Leverkusenu a ve většině předchozích reprezentačních zápasech hrál na levém kraji obrany.

"Na postu stopera jsem v Německu nehrál ani jeden zápas, tady občas ano. Nevybírám si, kde bych chtěl hrát, jsem rád, že můžu být součást kolektivu a svým výkonem přispět. Kam mě trenér postaví, tam zahraju," říká Michal Kadlec.

Pokud by se trenér Michal Bílek rozhodl postavit Kadlece na obvyklejší místo, může to znamenat, že si nezahraje některý z fotbalistů levého kraje hřiště, ať už Daniel Pudil nebo Václav Pilař. Pokud zachová vítěznou sestavu z pátečního večera, bude mít smůlu Roman Hubník.

Vyloučit nemůžeme ani třetí variantu a sice, že si nezahraje obránce Leverkusenu. Ta je zřejmě nejméně pravděpodobná, ale rozhodovat se o těch zbylých může představovat pořádné dilema. Zvlášť, když výsledek 2:0 nevelí zběsile útočit, ale hlavně dávat pozor na ofenzivní manévry soupeře.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme