Reprezentační výběr se na Strahově utkal se sparťanskou juniorkou

Zatímco fotbalisty sparťanského A týmu čeká nejdůležitější zápas sezony až v sobotu, juniorský výběr z Letné jej má už za sebou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přípravné utkání fotbalové reprezentace na Strahově bylo kličkovanou mezi kalužemi .jpg | Foto: Michal Jurman

Vladimír Šmicer opět v reprezentačním dresu přímo na hřišti a na lajně běhá trenér Michal Bílek jako hlavní rozhodčí.To vše navíc za neustávajícího silného deště.

Přesně tento obrázek nabídnulo dnes dopoledne přípravné utkání české fotbalové reprezentace s juniorských výběrem Sparty.

Přehrát

00:00 / 00:00

fotbal strahov

Reprezentační krajánci ze zahraničních soutěží zvítězili 9:1 a zároveň se rozloučili s dobrovolnou přípravou před kvalifikačním utkáním mistrovství světa s Itálií.

O výhru se zasloužil i zmáčený útočník bundesligového Norimberku Tomáš Pekhart.

Venku je počasí, že by člověk psa ven nevyhnal, vy jste se ale proháněl čile, jak jste si užil návrat?

Včera jsem poprvé po týdnu trénoval a ráno jsem tu zátěž cítil, ale během zápasu už to bylo dobré. Vždycky je lepší hrát zápas.

Hrál jste dokonce po boku Vladimíra Šmicra a dal jste dva góly, takže jste spokojený?

Spokojený jsem, ale tyhle zápasy nejsou o skóre. Zahráli jsme si dvakrát 35 minut a bylo to docela v tempu, což je důležité. Teď už se hlavně všichni těšíme na Italy.

Byl jste donominován za Matěje Vydru, který měl platit na Italy svojí rychlostí. Jak jej nahradíte, když jste se svojí výškou úplně jiný typ útočníka?

Je to pravda. My jsme s Matějem typologicky odlišní zcela odlišní hráči, ale je to na trenérovi, on rozhoduje o sestavě a taktice.

Na podzim na vás Michal Bílek stavěl, byl jste útočníkem číslo jedna. Jak vnímáte tuhle situaci, kdy by jste se za normálních okolností do nominace nejspíše nedostal?

Já jsem nebyl na dvou srazech, to ještě neznamená, že jsem z reprezentace vypadnul. Trenér se předtím rozhodnul pro jiné kluky, kteří měli lepší formu než já. Já teď budu dělat všechno proto, abych ho přesvědčil, že sem patřím.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme