Rezkův pád obraz Česka nepoškodil, tvrdí funkcionáři

Jednou jsou rozhádaní, podruhé jednotní, ale ani v jednom případě tím nedělají českému fotbalu zrovna dobrou reklamu. Řeč je o mužích, kteří po odchodu Ivana Haška vládnou fotbalové asociaci. Její výkonný výbor se rozhádal kvůli pondělnímu odvolání ligové komise rozhodčích. Tón místopředsedů Jindřicha Rajchla a Dušana Svobody, tedy zastánce a odpůrce tohoto kroku, byl hodně konfrontační. Když ale přišla řeč na téma reprezentace, oba kohouti spojili síly. Vytáhli totiž společně do boje proti hanobitelům hry národního týmu a stylu, kterým došel k remíze ve Skotsku.

Jan Rezek přihrál v utkání se Skotskem pád, a umožnil tak Česku uhrát potřebnu remízu. Podle fotbalových funkcinářů je to v pořádku | Zdroj: ČTK

„Cíle se zatím daří plnit,“ vysvětluje Jindřich Rajchl, že po remíze 2:2 ve Skotsku není důvod k panice. První místopředseda a dočasný šéf asociace Dalibor Kučera se k němu přidává, a to i na základě informací od vyslance výkonného výboru u reprezentačního týmu Karla Poborského.

„Karel deklaroval, že tým je odhodlán, my máme pětibodový náskok před rozhodující fází, nic jsme neztratili. Máme to dál ve svých rukách a jednoznačně jsme se shodli na tom, že jestliže tým něco potřebuje, tak je to klid.“

00:00 / 00:00

Fotbaloví funkcionáři tvrdí, že přihraný pád Jana Rezka v utkání ve Skotsku český fotbal nepoškodil

Po výsledku ze Skotska se ostatně jiné reakce ani nečekaly. Jak by výkonný výbor reagoval, kdyby národní tým v poslední minutě nevyrovnal, na to třetí z místopředsedů Dušan Svoboda odpovídat nechtěl.

„Fotbal se hraje na devadesát, někdy i více minut. Zápas dopadl tak, jak dopadl, pro nás byl úspěšný a všechno ostatní jsou spekulace.“

Ani jednoho z místopředsedů neznepokojil ani přihraný pád, kterým Jan Rezek zařídil rozhodující pokutový kop v poslední minutě, což minimálně ve Skotsku český fotbal rozhodně nezpopularizovalo.

„Určitě to nikdo nevnímá tak, že by to mělo zhoršovat něčí pozici v mezinárodním měřítku. Ten, kdo dělá fotbal řadu let, ať už funkcionáři v Česku nebo ve Skotsku, ví, že tohle život prostě přináší,“ myslí si místopředseda fotbalové asociace Svoboda a shodne se v tom s kolegou Rajchem, který Rezkův příklad české fotbalové mládeži bagatelizuje podobným způsobem.

„Thierry Henry dal gól v play-off proti Irsku, kterým Francii posunul do finále mistrovství světa, a nemyslím si, že by to Francii nějak poškodilo.“

Český fotbal zkrátka o účast na EURu stojí. Za každou cenu.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít