Rivalita pouze pro Starku, shodli se aktéři duelu Dukla vs. Příbram

Výhrou Dukly Praha na Příbramí 2:1 bylo odstartováno osmé kolo fotbalové Gambrinus ligy. Tedy duelem týmů, které se už nějakým ten čas přou o to, kterému z nich přísluší po právu honosit se historicky úspěšným jménem klubu, mezi jehož legendy patřili takoví hráči jako Masopust, Pluskal nebo Nehoda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Starka, prezident fotbalového klubu 1. FK Příbram | Foto: Pavel Kozler

Zdánlivá rivalita mezi fanoušky byla částečně patrná už před výkopem. Na vzdálenost přibližně dvou set metrů se ale gesty a výkřiky špičkovaly tak málo početné skupinky, že se chtělo říct, že ve skutečnosti jde spíše o jakousi pouhou žabomyší válku. S čímž souhlasili i samotní přihlížející.

„Ta rivalita zase není nijak moc velká, ne jako třeba Sparty se Slavií. Je to spíš tak trochu nostalgie,“ hodnotil o poločasové přestávce dlouholetý fanoušek Dukly Praha Mirek, který si se svým klubem prožil už mnohé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rivalita je to pouze pro Starku, shodli se aktéři duelu Dukla vs. Příbram

Třeba i ono spojení třetiligové Dukly s druholigovou Příbramí v roce 1996, následný odchod pod křídly Jaroslava Starky do Příbrami nebo i znovuzrození Dukly zpět pod Juliskou v roce 2001. Tedy všechny důležité milníky, které ve vzájemné při o nárokování si jména a úspěchů původní Dukly hrají velký význam. Význam, který ale v realitě roku 2011 nechává většinu samotných zástupců klubů více než chladnými.

„Myslím, že pan Starka to trochu vyhrotil, ale my to tak nevnímáme. Víme, že Dukla je tady na Julisce, sem se na ni chodí dívat osobnosti,“ má jasno záložník Marek Hanousek, který svojí trefou rozhodl o tom, že vítězství v prvním souboji obou klubů na prvoligové scéně brala po výsledku 2:1 domácí Dukla.

Pokud si myslíte, že v Příbrami podobně chladné hlavy v této záležitosti nenajdete, pletete se.

„Já si osobně myslím, že ty historické reminiscence tady byly jenom pro Jaroslava Starku, pro nikoho jiného. Hráči, kteří byli na hřišti, podali dobrý výkon,“ souhlasí Vavruška s Hanouskem v tom, že palčivou otázkou je celý souboj o vlastnění historie pojmu Dukla především pro prezidenta příbramského klubu Jaroslava Starku.

Samotní fanoušci přitom o původní příčině celé nafouklé rivality mezi současnou Duklou a Příbramí, která už několik let název Dukla ve svém názvu nemá, mají jasno.

„Myslím, že to od samého začátku byla otázka peněz, sponzorování a zázemí,“ přemýšlí o přesunu Dukly do Příbrami i prodeji původních trofejí fanoušek Mirek. Fanoušek, který na Julisku přišel v realitě roku 2011 jako většina ostatních ne na hodinu dějepisu, ale prostě na fotbal.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme