Robin Van Persie zajistil třemi góly Manchesteru United ligový titul

Fotbalisté Manchesteru United se dnes večer stali mistry anglické Premier League. Ve 34. kole nejvyšší ostrovní soutěže porazil Manchester Aston Villu 3:0 a pět kol před koncem letošního ročníku Premier League si zajistil takový bodový náskok, že už jej žádný ze soupeřů nemůže za žádných okolností předstihnout. Vítězství, a tím i titul, zajistil United třemi brankami Robin Van Persie.

Manchester United vyhrál anglickou Premier League, pět kol před koncem už ho nikdo nemůže bodově předstihnout | Zdroj: Reuters

O svém vítězství rozhodl Manchester už v prvním poločase. Od prvních minut šel jednoznačně za vítězstvím a do kabiny odcházel v poločase s tříbrankovým náskokem na soupeře.

Poprvé rozjásal Robin Van Persie domácí fanoušky už ve 2. minutě utkání. Po kombinaci s Valenciou a Rafaelem přiťuknul Rooney míč Van Persiemu, který neměl problém uklidit míč do prázdné brány.

Aston Villa si v následujících minutách koledovala o další branku, a Robin Van Persie se ochotně stal tím, kdo tuto ‚koledu‘ odměnil. Rooney vyslal neskutečný centr, Van Persie napálil ve vzduchu z první míč a ten zapadnul za záda bezmocného gólmana Guzana.

Hattrick zkompletoval Van Persie ve 33. minutě utkání. Giggs po přesném pasu Kagawy přesprintoval s balonem téměř polovinu hřiště, posunul míč na Van Persieho, kdyý obešel hostujícího obránce a stejně jako v prvním případě poslal míč do prázdné brány.

Aston Villu mohl v té chvíli spasit snad jen fotbalový zázrak, ten ale nepřišel, byť v 50. minutě měli hosté velmi blízko ke gólu, když pokus Weimanna hlavou vyhlavičkoval z brankové čáry kdo jiný než Van Persie. Dalekonosnou střelu Agbonlahora zase gólman De Gea vyrazil těsně nad branku.

Víc Manchester svému soupeři nedovolil a pohodlný tříbrankový náskok si pohlídal až do závěrečného hvizdu. Pět kol před koncem letošního ročníku Premier League tak může slavit titul.

Nejhezčí oslava je to zřejmě pro Waynea Rooneyho, který dnes odehrál svůj 400. zápas za Manchester. Robin Van Persie se zase vyšvihl do čela tabulky střelců a stále může obhájit loňské prvenství.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít