Ronaldo nedal ani penaltu. Portugalci remizovali s Rakouskem 0:0

Portugalci nevyhráli ani svůj druhý zápas na fotbalovém mistrovství Evropy. S Rakušany si po remíze 0:0 rozdělili po bodu. Smolařem zápasu byl Cristiano Ronaldo, který v honbě za gólem na čtvrtém mistrovství světa nedal několik vyložených šancí a neskóroval ani z pokutového kopu.

Radost rakouského gólmana ostře kontrastuje se zklamáním Cristiana Ronalda

Radost rakouského gólmana ostře kontrastuje se zklamáním Cristiana Ronalda | Zdroj: Reuters

Portugalci jsou na Euru pošesté za sebou a posedmé celkově. Vždy postoupili ze skupiny, ve Francii si ale posun do osmifinálové fáze zkomplikovali dvěma remízami. Nejdřív s Islandem a nyní i s Rakouskem.

Největší hvězdou Jihoevropanů je Cristiano Ronaldo, který útočí na další zápis do historických statistik. Může se stát prvním hráčem, který skóroval na čtyřech mistrovstvích Evropy. Velkou šanci zapsat se do historie mel ve 22. minutě, když z těsné blízkosti penaltového puntíku zakončoval těsně vedle.

Největší šanci prvních pětačtyřiceti minut měl Nani, když po Quaresmově centru hlavičkoval pouze do tyče. V rakouském dresu se mohl těsně před přestávkou prosadit David Alaba, jenže střelu z přímého kopu odvrátil u tyče stojící Vierinha.

Honba Portugalců a především Cristiana Ronalda za gólem pokračovala i po přestávce, jenže hvězda Realu Madrid nevyužila žádnou ze svých šancí. V 55. minutě jeho střelu vyrazil Almer. Gólman si poradil i s další hlavičou trojnásobného držitele Zlatého míče.

Tu největší možnost měl Ronaldo 10 minut před koncem. Po faulu v pokutovém území měl míč v klidu značce pro pokutový kop. Rozběhl se s velkým sebevědomím, poslal Almera na druhou stranu. A trefil tyčku.

Když pak o chvíli později konečně dostal míč do sítě, zastavil ho od svlékání dresu zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Portugalsko tak i přes drtivou střeleckou převahu remizovalo s Rakouskem 0:0. Jihoevropané mají dva body a budou se muset ještě hodně snažit, aby postoupili ze skupiny. Ještě těžší pozici mají Rakušané s jedním bodem.

Mistrovství Evropy ve fotbale:
Skupina F (hráno v Paříži/Park princů):
Portugalsko - Rakousko 0:0
Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini - Orsato, Damato (všichni It.). ŽK: Pepe, Quaresma - Fuchs, Harnik, Hinteregger, Schöpf. Diváci: 43.000.
Portugalsko: Patrício - Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Guerreiro - Quaresma (71. Mario), W. Carvalho, Moutinho, Gomes (83. Eder) - Nani (89. Silva), Ronaldo. Trenér: Santos.
Rakousko: Almer - Klein, Prödl, Hinteregger, Fuchs - Alaba (65. Schöpf), Baumgartlinger - Harnik, Ilsanker (87. Wimmer), Arnautovic - Sabitzer (85. Hinterseer). Trenér: Koller.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít