Rooney chce opustit Manchester United, píší v Anglii

Anglický fotbalista Wayne Rooney odmítl prodloužit smlouvu v Manchesteru United a chce slavný klub opustit. Hvězdný útočník se údajně nemůže vystát s trenérem Alexem Fergussonem. Britská média proto začala ve velkém spekulovat o Rooneyho budoucnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo - Anglie - hlediště patří Anglii | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Rooney oslaví 24. října pětadvacáté narozeniny a podle tisku dal vedení klubu najevo, že chce Manchester United opustit. Po sporu s manažerem Alexem Fergusonem se jejich vztah údajně úplně rozpadl. Veřejně se o tom Rooney nevyjadřuje, ale nehodlá se svým klubem podepsat smlouvu právě proto, že vztah s manažerem klesl na bod mrazu. Píše o tom list Daily Mail, hlásí to i BBC a další media.

Rooney těžce nese, že nebyl nasazen na několik zápasů po skandálu kolem jeho údajné nevěry s jednou prostitutkou v době, kdy jeho manželka byla těhotná. Klub na to zareagoval prohlášením, že Rooneyho nehodlá prodat, ale málokdo tomu věří.

Hráčovy výkony jsou v poslední době proměnlivé, ale je pořád velkou oporou mužstva. Nicméně komentátoři poznamenávají, že jeho spor s Fergusonem má vliv na jeho formu. Rooney sám svůj spor přirovnává k roztržce mezi Fergusonem a Davidem Beckhamem z roku 2003, manažer údajně po hráči hodil i kopačku a hráč krátce na to z klubu odešel.

Milan Kocourek, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme