Rosickému sprostá kritika znechutila reprezentaci

Poslední zápasy české fotbalové reprezentace rozdělily českou fotbalovou veřejnost na dva neslučitelné tábory. Jedni dávají českému týmu šanci na reparát a čekají, jak dopadne celkové účtování v evropské kvalifikaci, druzí se nebojí už nyní svoji tvrdou kritiku opepřit i vulgárními výrazy. Svým přístupem ale nyní výrazně znechutili i kapitána týmu Tomáše Rosického.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický | Zdroj: ČTK

Ten sice do přátelského duelu s Ukrajinou pro zranění podkolení šlachy nenastoupil, přesto si po něm vzal za celý tým hlavní slovo a jasně dal najevo, že pod kritikou, kterou někteří z bývalých fotbalových internacionálů vyhrotili i k ostrým a sprostým slovním výpadům, bude hodně přemýšlet o svém dalším učinkování v reprezentaci.

"Mně strašně vadí, že začneme sklouzávat do takovýchhle vulgárností, to jsem ještě za svou hráčskou kariéru neviděl, a to jsem toho prošel hodně. A vám se to asi všem ještě k tomu líbí. Já tomu vůbec nerozumím, jak se tohle může tolerovat. Mě pořád baví hrát za Česko, mě to baví, když mám ten znak na prsou, ale tohle okolo mě teda bavit přestává," vyjadřuje se mimo jiné Rosický i ke kritice od novinářů, která mnohdy po remíze ve Skotsku dosahovala hysterických podob.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Rosický se vyjadřuje kriticky se kritice

A tak se Rosický z pozice kapitána rozhodl také ozvat.

"Já nemluvím o kritice jako takové. Neřekl jsem ani slovo po Norsku, po Lichtenštejnsku, to bylo špatné. Ale tohle začíná přecházet do něčeho, čemu já nerozumím a vůbec se mi to nelíbí. Tihle kluci si nezaslouží něco takového a já jako kapitán cítím, že se za ně musím postavit, i když vím, že se to zase obrátí proti mně," nečeká od momentálního negativního postoje české veřejnosti vůči fotbalu Rosický žádné zázraky."

Vysoká výhra 4:0 proti Ukrajině by mu nyní v jeho „kritice kritiky" mohla jít k ruce, Rosický ale situaci po utkání s téměř neškodnými Ukrajinci vidí střízlivě.

"Tenhle zápas pro mě není žádná satisfakce. Byl to dobrý test, nic víc, nic míň. Máme dobrou pozici v kvalifikaci a my se o to popereme," říká odhodlaně Tomáš Rosický.

To, zda se český tým bude i nadále prát v čele s ním, závisí možná i na tom, jak veřejnost přijme hru, kterou čeští fotbalisté předvedou ve dvou zbývajících kvalifikačních duelech o EURO 2012.

Průměrní Skoti a podprůměrní Ukrajinci jejich možnosti ještě naplno neprověřili a přijmout fakt, že česká reprezentace už nepatří k top týmům starého kontinentu, činí některým lidem stále velký problém. Problém, který by mohl být časem na začátku Rosického reprezentačního konce.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme