Rosický nezažívá zrovna dobré časy, změní to otcovství?

Fotbalová reprezentace se po ostudě v přípravě v Norsku připravuje na klíčový duel kvalifikace o postup na EURO 2012 nejenom na hřišti. Snad ještě důležitější je pracovat před sobotním zápasem ve Skotsku, kam Češi odletí dnes odpoledne, s hlavami hráčů národního týmu. Navodit atmosféru odhodlání, sebevědomí a odpovědnosti, to je samozřejmě úkol nejen pro realizační tým, ale i pro hráčský kolektiv samotný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický v souboji s Ivanem Rakitičem | Zdroj: ČTK

Bez zraněného Petra Čecha padá role vůdčí osobnosti jednoznačně na kapitána Tomáše Rosického, který se ovšem sám vzpamatovává po jednom z nejhorších fotbalových zážitků svého života.

„Myslel jsem si, že za tu dobu co se ve fotbale pohybuju, už jsem zažil všechno, ale zjevně teda určitě ne! Je to největší nářez, co jsem kdy dostal,“ vrací se kapitán národního týmu k ligovému debaklu 2:8 od Manchesteru United.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán reprezentace Tomáš Rosický před utkáním ve Skotsku

V reprezentačním prostředí je ale hitem a propíraným tématem jiný propadák poslední doby. Pochopitelně ten z nedávného přípravného zápasu v Norsku, který si hráči u videa připomněli.

„Když vidíte některé momentky z toho zápasu, tak jsme tam byli strašně laxní. A to nejde pokud budete hrát proti ostrovnímu týmu, jako jsou Skoti. Ty vás za to potrestají a ještě k tomu zmydlí,“ shrnuje Rosický poučení, které pro český tým vyplývá z nevydařené generálky proti Norsku a které prý v sobotu v Hampden Parku proti Skotům Češi zužitkují.

„ Mluvili jsme o tom, všechno jsme si ukázali, ale je třeba to vidět a mluvit o tom! Ale teď už nemá cenu se v tom dál pitvat. My se teď chystáme na sobotní zápas a doufám, že se poučíme,“ tvrdí Rosický, kterého z nepříliš radostné fotbalové reality posledních dní vytrhává vědomí, že se brzy stane otcem.

„Jsem moc rád. Plánovali jsme to a těším se.“

A těší se i na sobotní utkání, i když pociťuje, že přílišná důvěra v tým, který přivede na hřiště jako kapitán, mezi českými fanoušky nepanuje.

„ V sobotu v 15 hodin si vezmu dres se lvíčkem na prsou a budu se bít, ať už mi kdo věří nebo ne! Je mi to jedno,“ hlásá Tomáš Rosický až s nečekaným patosem.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme