Rosický: Pochválil bych celý tým. Baroš: Díky patří i fanouškům

Na šampionát odjížděli jako za starých časů vlakem, zpátky se mohou vrátit letadlem. Řeč je o českých fotbalistech, kteří v nedaleké Vratislavi porazili domácí Poláky 1:0 a postoupili do čtvrtfinále Eura. Dokonce z prvního místa ve skupině, což znamená, že si příští čtvrtek zahrají ve Varšavě s druhým týmem skupiny B.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání skupiny A mistrovství Evropy ve fotbale ČR - Polsko 16. června ve Vratislavi. Milan Baroš se raduje z vítězství. | Zdroj: ČTK

Nizozemský trenér ve službách ‚sborné‘ Dick Advocaat si musí připadat jako v tom nejhrůznějším snu. Stejně jako před osmi lety v portugalském Aveiru měl i teď ve Vratislavi český tým na lopatě, jenže také tentokrát odchází poražený. Dokonce tak, že ani nepostupuje ze skupiny.

Ano, Češi sice prohráli úvodní utkání na Euru s Ruskem vysoko 1:4, ale přesto na úkor favorita nakonec postupují ze skupiny, navíc z prvního místa.

„Ani ve snu by nás to nenapadlo! Dokázali jsme, že jsme tým, že se umíme nachystat a vyhecovat. Je to super, všichni si to zaslouží, jak my, tak i fanoušci,“ jásali po výhře českých fotbalistů v posledním utkání ve skupině Michal Kadlec a Jaroslav Plašil, který prý ani nevěděl, jak se vyvíjí souběžně hrané utkání ve Varšavě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté si podle svých slov postup zasloužili, nezapomněli poděkovat ani fanouškům za jejich podporu

„Nevím, jestli vůbec někdo z hráčů věděl, že Řekové dali gól, těžko říct.“

Kdyby totiž čeští fotbalisté s domácími Poláky ve Vratislavi jen remizovali, radovali by se po senzačním vítězství Řeků nad Ruskem 1:0 z postupu oba týmy hrající ten večer ve Varšavě.

„Měli jsme samozřejmě v plánu, že pokud to i posledních dvacet minut bude 1:0 pro Řeky, budeme to muset otevřít. Naštěstí jsme nemuseli, protože jsme si ten zápas rozhodli sami hned,“ říkal naopak dobře informovaný Petr Čech, který měl hodně práce hlavně v úvodu zápasu – a pak už si k překvapení domácích fanoušků příliš nezachytal.

„Každý se tam vydal ze všeho, každý splnil věci, které po něm trenér chtěl. Pochválil bych celý tým, myslím, že jsme zaslouženě postoupili,“ chválil své spoluhráče i Tomáš Rosický, který si kvůli zranění paty nezahrál, a dost možná už ani nezahraje.

Čeští fotbalisté postoupili na Euru do čtvrtfinále spolu s Řeky

Číst článek

Alespoň pokud jde o čtvrtfinálový zápas, ke kterému čeští fotbalisté nastoupí ve čtvrtek ve Varšavě proti druhému týmu ze skupiny B. Možná Německo, ale spíše Dánsko, Portugalsko nebo Nizozemsko teď budou stát v cestě českému týmu, kterému před šampionátem a hlavně po první porážce ve skupině s Ruskem mnozí nevěřili.

„Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří zůstali s námi po celou dobu kvalifikace i tohohle turnaje, kteří se k nám neobrátili zády. Tohle vítězství patří té hrstce lidí, kteří nám přáli, za to jim patří obrovský dík,“ vzkázal po postupu do čtvrtfinále útočník Milan Baroš.

Poděkování patří ale i polským fanouškům, kteří tady českému týmu tleskali od doby, co přijel, a nepřestali v tom, ani když vyřadil ten domácí. Když nemůžeme postoupit my, tak alespoň Češi, jakoby říkali navzdory zklamání naši severní sousedé.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme