Rosický pomohl Arsenalu gólovou přihrávkou k ligové výhře

Počtvrté z posledních pěti soutěžních zápasů se fotbalista Tomáš Rosický objevil v základní sestavě Arsenalu. Kapitán české reprezentace splatil v utkání anglické ligy proti Stoke důvěru kouče Arséna Wengera přihrávkou, i díky ní londýnský celek potvrdil roli favorita a vyhrál 3:0.

Tomáš Rosický (vlevo) běží gratulovat Alexisu Sánchezovi k jeho druhému gólu v utkání se Stoke | Zdroj: Reuters

Rosický sklidil potlesk od diváků na Emirates Stadium hned v úvodu, když se odhodlal ke střele, kterou musel gólman Stoke Begovič vyrazit na roh. Z následného Sánchezova centru otevřel skóre zápasu stoper Koscielny.

„Kanonýři“ ještě do poločasu svůj náskok navýšili. Ve 33. minutě si Sánchez vyměnil míč s Rosickým, protáhl se obranou soupeře a zamířil neomylně k tyči. Chilský reprezentant završil povedený výkon krátce po změně stran, kdy přidal svůj gól z přímého kopu.

Arsenal díky tříbodovému zisku poskočil na páté místo v tabulce.

K výhře pomohl i Čech

V sobotu se v Premier League dostal na hřiště také Petr Čech, který v brance Chelsea nahradil v utkání s Newcastlem zraněnou jedničku Thibauta Courtoise. Dvaatřicetiletý gólman pomohl svému týmu čistým kontem k výhře 2:0, po které mají svěřenci kouče Josého Mourinha na čele dvoubodový náskok před Manchesterem City.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít