Rosický svou situaci v Arsenalu neřeší, Čech začíná uvažovat o odchodu

Českou reprezentaci stíhá poslední dobou nedostatek fotbalistů, kteří by pravidelně hráli v kvalitních zahraničních klubech. Stálicemi, díky kterým ještě najdeme u jmen českých hráčů vyhlášené celky, jsou brankář Chelsea Petr Čech a záložník Arsenalu Tomáš Rosický. Ale jak plyne z jejich nálady na srazu národního týmu před kvalifikačními zápasy o postup na mistrovství Evropy, i nad těmito prestižními londýnskými adresami se možná smráká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický na tréninku reprezentace | Zdroj: ČTK

„Nic nového se neděje a momentálně se ani nic dít nebude, situace se nezměnila. Samozřejmě se nelíbí nikomu, když nehraje. Jsou to fráze, ale opravdu nevím, co bych k tomu říkal víc,“ nechal se slyšet Rosický.

Ať zkoumáte situaci českého záložníka v Arsenalu z kterékoli strany, vždycky je zřejmé, že žádné vysvětlení, proč ve svém klubu nenastupuje, z Londýna nepřivezl. I když možná aspoň jednu paralelu s předešlými sezonami dovede najít.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v klubech s Tomášem Rosickým a Petrem Čech mluvil Jan Kaliba

„Vytížení u mě přicházelo spíše ve druhé polovině sezony. Víc jsem většinou začal naskakovat až v průběhu ročníku, když přišlo víc zranění. Uvidíme, jak to bude dál,“ zůstává kapitán české reprezentace trpělivý. Možná i proto, že pro něj je situace značně nečitelná.

To Petr Čech ji může přečíst velmi snadno. Pokud byl zdravý, tak v Chelsea držel deset let pozici jedničky. O tohle výsadní postavení teď přišel kvůli příchodu mladého Belgičana Thibauta Courtoise na scénu.

Na Čechovi je stále více znát, jak mu stávající situace vadí. A teď na srazu národního týmu před odletem do Turecka poprvé naznačil, že pokud od léta zavedený pořádek nezmění trenér „Blues“ José Mourinho, bude ho chtít změnit on sám.

V Chelsea prý o Čechově nespokojenosti vědí

„S nikým jsem o tom nemluvil, ale myslím, že v klubu mě všichni znají dost dobře na to, aby věděli, že situace rozhodně není taková, jakou bych si představoval,“ má jasno Čech, který si o víkendu odbyl při zranění svého konkurenta v derby s Arsenalem premiéru v Premier League v této sezoně.

„S výhledem na mistrovství Evropy a na národní tým není čas, abych seděl na lavičce a nehrál. Jestli se situace pro mě nezačne vyvíjet lépe, tak ji budu chtít řešit,“ dodává 32letý gólman.

Rosický je v tomto směru zdrženlivější, a dokud nezačne nové přestupové období, nehodlá se svojí už tolikrát prožitou složitou situací přespříliš vzrušovat. Ale potom není vyloučeno, že klub ze severu Londýna opustí.

„Když to bude pokračovat, tak se o tom bude mluvit. Petr přemýšlí jinak než já. Momentálně se s tím stejně nedá nic dělat, není nic k řešení. Jediné, co můžu dělat, je poctivě trénovat a být nachystaný,“ řekl Rosický, který se stejně jako Čech v reprezentaci lavičce náhradníků vyhne.

Brankář Petr Čech převzal na reprezentačím srazu Zlatý míč, který získal už v květnu | Foto: ČTK

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme