Rusko remizovalo s Polskem 1:1 a o postupujících rozhodnou poslední zápasy

Fotbalisté Ruska promarnili možnost jako první postoupit do čtvrtfinále mistrovství Evropy, které hostí Polsko a Ukrajina. Ve druhém zápase skupiny “A“ po výhře Česka nad Řeckem totiž Rusové jen remizovali s Polskem 1:1.

Takhle se z vyrovnávacího gólu radoval kapitán Polska Jakub Blaszczykowski

Takhle se z vyrovnávacího gólu radoval kapitán Polska Jakub Blaszczykowski | Zdroj: ČTK

Rusko poslal v prvním poločase do vedení Alan Dzagojev, který se při výhře 4:1 nad českým výběrem trefil dvakrát. Po přestávce vyrovnal kapitán Jakub Blaszczykowski a zajistil svému týmu stejný výsledek jako v úvodním duelu s Řeckem.

Před startem problematického utkání se v centru Varšavy střetli fanoušci obou zemí, které mají složité politické vztahy a rovněž se potýkají s radikálními fotbalovými příznivci. V první půli dlouho diktovali tempo hry domácí, ale do vedení šli překvapivě svěřenci kouče Advocaata.

V první větší šanci se dokázal prosadit potřetí na evropském šampionátu Dzagojev, který usměrnil do sítě trestný kop Aršavina a dostal se tak do čela tabulky střelců. Polsko mohlo hned na začátku druhého poločasu srovnat, ale Lewandowski Malafejeva nepřekonal.

Až v 57. minutě převzal Piszczekovu přihrávku jeho spoluhráč z Dortmundu Blaszczykowski a umístěnou ranou z hranice šestnáctky se nemýlil. Po druhém gólu se hra otevřela a oba týmy měly slušné šance. Na konci zápasu měli mírnou převahu domácí hráči, ale zápas do vítězného konce už nedovedli. Kvůli zranění musel předčasně ze hřiště jejich záložník Polanski.

Mistrovství Evropy ve fotbale - skupina A:

Varšava: Polsko - Rusko 1:1 (0:1)
Branky: 57. Blaszczykowski - 37. Dzagojev. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Lewandowski, Polanski - Denisov, Dzagojev. Diváci: 58.000.

Polsko: Tyton - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Dudka (73. Mierzejewski), Polanski (85. Matuszczyk) - Blaszczykowski, Murawski, Obraniak (90.+3 Brožek) - Lewandowski. Trenér: Smuda
Rusko: Malafejev - Aňukov, A. Berezuckij, Ignaševič, Žirkov - Širokov, Denisov, Zyrjanov - Dzagojev (79. Izmajlov), Keržakov (70. Pavljučenko), Aršavin. Trenér: Advocaat

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít