Rusko v přípravě na Euro jen remizovalo, Aršavin se trápil a pak utekl

Jeden z nejslavnějších ruských fotbalistů Andrej Aršavin si na den svých jednatřicátých narozenin žádný velký sportovní dárek nenadělil. V přípravě na Euro a tedy i zápas proti Čechům zrovna nezářil, a hned po tréninkovém utkání s Litvou naštvaně zmizel v autobusu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Aršavin má do oslnivé formy zatím daleko | Foto: Jaroslav Plašil

Švýcarský Nyon je normálně klidným sídlem fotbalových funkcionářů, jenže během jednoho jediného dne se jako mávnutím proutku proměnil v ruskou pouť. Hlavní atrakcí je na ní fotbalový tým, který se před stovkami nadšených fanoušků připravuje na evropský šampionát a který jen remizoval s Litvou 0:0.

Zaplnit jedinou tribunu nyonského stadionu nebyl pro zdejší Rusy problém, a tak mnozí z nich, obsazují protější kopec nebo zábradlí oddělující hlediště od hřiště. V nedaleké Ženevě jich pracuje spousta, včetně devětadvacetiletého Vitalije Tichomirova, jinak fanouška s červenobílým klubovým dresem Arsenalu s číslem 23 a podpisem Andreje Aršavina na hrudi.

„Ženeva je mezinárodní město, a protože je tu i řada mezinárodních organizací, bylo tu vždycky dost práce, dělají tu i lidé z Kazachstánu, Ukrajiny, je nás tady spousta z bývalého sovětského svazu, máme tu školy, asi deset ruských novin. Ženeva je asi nejméně švýcarské město,“ říká Vitalij alias Aršavin mezitím, co se jeho idol prohání na trávníku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Ruska v čele s koučem Advocaatem už myslí na EURO a Čechy

Tedy v uvozovkách, protože k rychlejšímu pohybu a celkově lepšímu výkonu ruského kapitána s desítkou na zádech nepřinutí ani fanoušci, kteří Aršavinovi přejí gól k 31. narozeninám. A tak skutečnou rychlost ukáže Andrej Aršavin až po závěrečném hvizdu bezgólového přípravného duelu s Litvou, kdy nejprve úprkem zmizí v šatně a poté ke zklamání ruských novinářů i v přistaveném autobuse.

„Platí to pro všechny útočníky, kteří se zatím v přípravě ukázali, nejen pro Aršavina, že budou muset ještě přidat,“ říká trenér ruské reprezentace Dick Advocaat, a tím myslí nejen poslední přípravný duel proti Itálii, ale hlavně úvodní zápas Eura s českými fotbalisty, který se sice hraje až příští pátek, ale o kterém už nizozemský kouč dávno přemýšlí.

„Myslím na český tým každý den, vždyť je to první zápas,“ přiznává Radiožurnálu Dick Advocaat. Zdejší fanoušci zatím jeho svěřencům příliš nevěří. „Jako hráči jsou dobří, ale tým je to slabý, budou hrát špatně," tvrdí třeba Timur, jeden z mnoha ženevských Rusů na stadionu, i když nad tím hned mávne rukou.

Fandit fotbalistům bude se svou partou i tak, a za čerstvý zážitek je moc rád, vždyť kdy se Vám jindy stane, klade si řečnickou otázku, že vidíte zblízka tolik milionářů.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme