S odchodem Vrby k fotbalové reprezentaci čekají Viktorii Plzeň chvíle pravdy

Odchod Pavla Vrby z Viktorie Plzeň k fotbalové reprezentaci může ukázat mnoho zajímavého. Dozvíme se, jestli to národnímu týmu pod vedením nejlepšího českého trenéra poslední doby půjde opravdu tak dobře, jak si šéf asociace Miroslav Pelta vysnil. A také vyjde najevo, jestli Vrbovo dítě může přežít i bez svého otce, nebo bude plzeňskému fotbalovému zázraku konec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek (vpravo) bude muset hledat trenérskou náhradu za Pavla Vrbu | Zdroj: ČTK

„Příběh trenéra Pavla Vrby v Plzni skončil. Teď pro nás začal nový příběh, takže už koukám jenom dopředu.“

Nic jiného ostatně generálnímu manažerovi plzeňského klubu Adolfu Šádkovi ani nezbývá. Stejně jako doufat, že se potvrdí to, co si ještě nemohl ověřit, a co je tedy zatím jenom přáním.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální manažer Viktorie Plzeň Adlof Šádek hovoří o odchodu Pavla Vrby k fotbalové reprezentaci

„Nemáme klubovou koncepci a filozofii postavenou jenom na jednom člověku. Byť to tak může vypadat, ta koncepce je stavěna na několika lidech. Měl jsem na tohle téma pohovor se staršími hráči. Věřím, že každý v téhle společnosti je nahraditelný, není to jenom o tom, že jsou úspěchy spojené pouze s Pavlem Vrbou. Jsem přesvědčený, že to bude pro hráče velká motivace.“

Teď mají totiž šanci dokázat, že jejich týmové schopnosti nejsou na spolupráci s trenérem Vrbou životně závislé, a že když to situace vyžaduje, dovedou hrát pěkný a účelný fotbal i bez něj.

„Trenér tady samozřejmě zanechává svoji stopu. Na hřišti je vidět hlavně herní styl, který po nás chce. Myslím si ale, že hráči to mají zažité. To, co po nás trenér chce, v nás zůstane,“ myslí si plzeňský obránce či záložník Václav Procházka a jeho nadřízený Adolf Šádek zdůrazňuje, že muž, který udělal z provinčního klubu vládce českého fotbalu, sice odchází, ale klubové ambice se nemění.

Vrbův přesun k reprezentaci nepřekvapil novináře ani dočasného kouče Pešiceho

Číst článek

„My jsme si cíle i ambice vytyčili. Je škoda, že u toho nebude Pavel Vrba, říkal jsem mu, že u nás všeho určitě nedosáhl. Chtěl jsem s ním dosáhnout na double, ale holt se o to popereme bez něj,“ říká Adolf Šádek, který teď začíná intenzivně řešit otázku, s kým to tedy bude, když už se v Plzni musejí obejít bez Pavla Vrby.

A je velmi pravděpodobné, že tak jako šéf českého fotbalu Miroslav Pelta verboval Vrbu do služeb národního týmu, budou teď v Plzni lanařit Luboše Kozla, který je pro změnu smluvně vázaný v pražské Dukle.

„Je to jeden z trenérů, který je na našem seznamu, ale je to trenér, který má platnou smlouvu v Dukle. Do Dukly navíc vstoupil nový ambiciózní majitel. Je otázkou nejbližších dnů, jakou cestou půjdeme a jak budeme uvažovat,“ dodává Adolf Šádek.

Na západě Čech na to mají poměrně dost času, podzimní část sezóny dokončí ještě Pavel Vrba, takže nového kouče bude ve Štruncových sadech nutně zapotřebí až po Novém roce.

Jan Kaliba, Jan Markup, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme