S příchodem jara přibývá předvídatelných fotbalových výsledků

Každý rok se s příchodem jara můžeme na některé věci naprosto spolehnout. Rozkvetou petrklíče, přijdou Velikonoce, prodlouží se den a také přibudou podivné, ale o to více předvídatelné výsledky fotbalových zápasů. Dva takové se hrály ve 24. kole Gambrinus ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

24. kolo první fotbalové ligy FC Hradec Králové - Baník Ostrava, 8. dubna v Hradci Králové. Zleva ostravský Dalibor Vašenda a hradecký Marek Plašil | Zdroj: ČTK

Utkání Teplic proti Českým Budějovicím a Hradce Králové s Baníkem Ostrava měla hodně společného. Hosté v obou případech unikají z pásma sestupu, v obou případech tedy potřebovali vyhrát víc než domácí, a v obou případech se jim to povedlo poměrem 1:0. A v Teplicích i Hradci se domácí hodně zlobili na rozhodčí.

Nápadnější důvod ke vzteku mají v Hradci. Východočeši prohráli gólem z pokutového kopu, který si sudí Adámek možná obhájí, ale těžko se mu bude vyvracet, že moc dobře věděl, proč ho nařizuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výkon rozhodčího Adámka kritizovali nejen fanoušci, ale i funkcionáři

Domácí kouč Václav Kotal vypadal po zápase hodně rozezleně a na otázku, jak se mu výkon sudího zamlouval, odpověděl ve stylu krále Šalomouna.

„Myslím, že rozhodčího zhodnotili fanoušci…“

Abyste byli v obraze, fanoušci skandovali na adresu směšně působícího rozhodčího hodně pokřiků, ale publikovatelný je pouze ten, který zní ‚Adámek ven!‘. A že byl výkon Tomáše Adámka za hranou únosnosti, poznamenal v zákulisí dokonce i ten z funkcionářů hradeckého týmu, který coby někdejší ligový rozhodčí jistě není v tomhle ohledu přecitlivělý.

A tak se nám rok s rokem sešel a fotbal kráčí stále stejnou pěšinkou. Čím blíže konci sezóny, tím spolehlivěji vítězí mužstva, která to při pohledu na tabulku potřebují. Napříč soutěžemi.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme