S výkony ligových rozhodčích jsem zatím spokojen, říká jejich šéf Listkiewicz

Novému ročníku nejvyšší domácí fotbalové soutěže se v úvodních ligových kolech výraznější přešlapy sudích vyhnuly. Jediným hlavním rozhodčím, který zatím dostal trest je Jan Jílek. Ten řídil duel Jihlava-Slavia a za chybně nařízenou penaltu ve prospěch Pražanů přijde o čtyři zápasy. Přesto ale předseda českých rozhodčích Michal Listkiewicz zatím kritikou šetří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výkony rozhodčích v české fotbalové lize jsou zatím dobré, tvrdí jejich šéf Listkiewicz | Zdroj: ČTK

„Ano, obecně jsem velmi spokojený s výkony na hřišti. Samozřejmě jsme udělali nějaké menší chyby, ale to je normální nejen ve sportu. Když porovnáme českou ligu s anglickou, německou nebo polskou, tak si myslím, že je to dobré,“ říká předseda českých rozhodčích Michal Listkiewicz.

„Naopak podle mě bylo víc chyb ve dvou kolech anglické Premier League než ve čtyřech kolech české ligy,“ přidává optimistické srovnání nový šéf komise rozhodčích – sám bývalý sudí, který během své kariéry zažil atmosféru světového šampionátu a olympijských her.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhodčí v české lize si letos zatím počínají lépe než ti z Premier League, myslí si jejich šéf Listkiewicz

Polák přinesl mezi české arbitry sebehodnocení a rozhodčí si tak druhý den po zápase prohlédnou záznam z utkání, které odřídili a rozeberou klíčové verdikty.

„Jsem také rád za přístup rozhodčích mimo hřiště, tím myslím nový systém sebehodnocení. To je tady něco nového a bál jsem se, že to bude trvat mnohem déle, než se to tu povede zavést. Ale šlo to prakticky ihned, a když to porovnám s dalšími zeměmi, tak už teď je tady sebehodnocení na vysoké úrovni,“ povídal klidným hlasem Michal Listkiewicz.

Šéf sudích na Strahově sledoval kondiční trénink rozhodčích pro první a druhou ligu, mezi kterými nechyběl ani zkušený Pavel Královec, který řídil i zápasy letošního EURA ve Francii a rád by se posunul ještě výš.

Fotbalisté Plzně ukázali, že umí bojovat. Rvali jsme se do poslední minuty, tvrdí Matějů

Číst článek

„Za dva roky je mistrovství světa. V září odlétáme na první seminář, na který bylo nominováno 20 evropských rozhodčích. Tam jsme se dostali, takže teď záleží na tom, jestli projdeme tou selekcí a kvalifikujeme se na mistrovství světa v Rusku,“ vysvětluje Pavel Královec.

Aby ale polský šéf českých rozhodčích jen nechválil, přiblížil na závěr i oblasti, ve kterých zdejší sudí trochu zaostávají.

„Myslím, že poloha na hřišti. Protože ta je při rozhodování zápasů hodně důležitá. Někteří rozhodčí se v tomhle ještě musí zlepšit. Nejvíc chyb totiž plyne z toho, že člověk nestojí na správném místě a pak je snadné udělat chybu.“ doplnil na Strahově Michal Listkiewicz.

Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme