Šádek: Pilař si to musí trochu srovnat, nikdo s námi nejednal

Ještě neskončila podzimní část sezóny a v kádru fotbalové Plzně začíná průvan. O reprezentačního záložníka Václava Pilaře stojí německý prvoligový Wolfsburg. Nejraději by šikovného mladíka, který hodně zaujal na evropské scéně klubového i reprezentačního fotbalu, získal už teď v zimě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání v Podgorici je bitvou o každý metr. Pocítil to i Václav Pilař v souboji s Bečirajem | Foto: ČTK

To se ale vedení českého mistra vůbec nezamlouvá. Pilařovi to dalo jasně najevo tím, že ho nepustilo do autobusu, který vezl plzeňské mužstvo k dnešnímu zápasu Gambrinus ligy do Příbrami. Ještě ve středu večer po plzeňské výhře v Lize mistrů nad Borisovem si trenér Pavel Vrba liboval, jak se zvýšila šance udržet důležité hráče, o které je v Evropě po vydařeném podzimu velký zájem.

"Jsem rád, že jim zamotáme palice postupem do jarních bojů v Evropské lize. Budou zvažovat, jestli nezůstat a neodejít až po mistrovství Evropy," tvrdil Vrba.

Přehrát

00:00 / 00:00

S generálním ředitelem Plzně Adolfem Šádkem mluvil Jan Kaliba

Ale na konci stejného týdne už poznává, že si to maloval možná až příliš růžově. Václavu Pilařovi zamotala hlavu spíš nabídka Wolfsburgu, se kterým už hráč podle serveru isport.cz podepsal smlouvu. A to zapůsobilo na vedení plzeňského klubu jako píchnutí do vosího hnízda.

"Vašek u nás má řádnou smlouvu do konce léta. Teď toho na něj je moc. Počítáme s ním i nadále. Ale v žádném případě nebyl vyřazen z kádru, jak uvádí některá média. Prostě jen nebyl nominován k zápasu tak, jak jindy není nominováno dalších pět hráčů," řekl Radiožurnálu generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek, který tedy odmítá tuhle klasickou situaci rozmíšky fotbalového klubu s neposlušným hráčem nazývat vyřazením z kádru.

Ale to se dá chápat jako pouhé hrátky se slovíčky. Fakticky je to totéž a jde jen o to, kdy se situace vyřeší. Komplikuje ji totiž ještě fakt, že kromě Plzně, Wolfsburgu, hráče a jeho agenta Jiřího Stejskala vstupuje do hry ještě Hradec Králové, odkud Pilař v Plzni pouze hostuje.

"Z Hradce ho máme na roční hostování s roční opcí, která má uplatnění někdy v červnu. Ta situace je pro nás jednoduchá. Počítáme s ním i na jaro, ale musí si to trochu srovnat a uvědomit si, jaká je situace. Já bych také chtěl na cestu kolem světa, ale tak to nejde," vysvětluje Šádek.

"Upsal se angažmá u nás a nejde to řešit touto cestou. Nikdo s námi nejednal, ani hráč, ani agent. Vašek je slušný kluk a v tomto minisouboji není vítěze. Tak doufám, že vyhraje zdravý rozum," a ten v případě Adolfa Šádka říká, že Viktoria Pilaře v zimě nikam pustit nehodlá, na což má právo.

Licitace o žádané fotbalové zboží na ose Hradec Králové, Plzeň, Wolfsburg začíná a Václav Pilař při ní má zatím na trávník vstup zakázaný.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme