Šance Jablonce je malá, prohrál v Alkmaaru 0:2

Prohra 0:2 na hřišti AZ Alkmaar nedává fotbalistům Jablonce mnoho šancí v odvetě třetího předkola Evropské ligy. Obě branky dostali Severočeši ve druhé půli a v odvetě by museli elitní nizozemský celek porazit rozdílem tří gólů.

Fotbalový stadion v Alkmaaru

Fotbalový stadion v Alkmaaru | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

AZ Alkmaar - Baumit Jablonec 2:0 (0:0)

Jako na kolotoči si museli po celý zápas připadat hráči Jablonce. V prvním poločase je několikrát zachránil gólman Špit, poté břevno.

Ve druhém poločase se k několika šancím dostali také Severočeši. Několikrát se Kovařík protáhl po levé straně hřiště, ale finální přihrávka nebyla ani v jednom případě přesná.

Naopak Alkmaar se po rohu dočkal, když se z ideálního prostoru na hranici malého pokutového území prosadil Wernbloom. Druhý gól poté přidal v závěru střídající Gudmundsson, který dostal až příliš mnoho prostoru před pokutovým územím, vystřelil a Špit už neměl možnot zareagovat na ránu, kterou lehce tečoval jeden z bránících hráčů.

Jablonec tak v na pohled zajímavém utkání doplatil na mnohem vyšší individuální kvalitu soupeře, který se tak notně přiblížil postupu.

Branky: 64. Wernbloom, 88. Gudmundsson. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Boymans - Piták.

Alkmaar: Esteban - Marcellis, Moisander, Viergever, Poulsen - Wernbloom, Elm, Martens - Benschop (65. Gudmundsson), Boymans (90. Falkenburg), Holman. Trenér: Verbeek.
Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (74. Vaněk), Loučka, Jarolím (86. Třešňák), Piták, Kovařík (69. Vošahlík) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít