Sarkozy je kritizován kvůli schůzce s fotbalistou

Francouzský prezident Sarkozy přijal žádost fotbalisty Henryho o schůzku. Známý hráč o ni usiloval, aby mohl hlavě státu vysvětlit, k čemu došlo ve fotbalovém týmu na mistrovství světa v Jihoafrické republice a proč účast Francouzů na šampionátu skončila fiaskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Summit eurozóny v Bruselu. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy | Foto: Evropská komise

Thierry Henry ještě ani neprojel bránou Elysejského paláce, a už to prezident Sarkozy schytal od opozice. Slíbil totiž hráči kopané hodinovou schůzku v den, kdy je ve Francii stávka a odbory protestují proti důchodové reformě.

Prezident Sarkozy kvůli schůzce s Thierrym Henrym zrušil plánované setkání s představiteli francouzských nevládních organizací. Měl s nimi probrat postoj Francie před nadcházející setkání představitelů států G 8 a G20 v kanadském Torontu.

Fotbalisté sehráli s novináři bojovou hru

Francouzská fotbalová reprezentace nezvládla ani přílet ze světového šampionátu do Paříže. Promyšlenou režií se vyhnuli novinářům, kteří je očekávali na letišti Burget.

Televize se v okolí letiště pokusily rozmístit kamery tak, aby viděly za každý krok. Letadlo po přistání chvíli popojíždělo po ploše, než našlo místo, odkud na vystupující fotbalisty viděl jenom technický personál.

Kameramani a fotografové nastavili největší teleobjektivy, ale zahlédli jenom občas někoho jak se přesouvá k soukromému letadlu, jako třeba Sidney Govou z Lyonu.

Vzápětí nasedli žurnalisté na své motocykly a zavěsili se za černou dodávku s neprůhlednými skly, kterou doprovázeli policisté. Předpokládali, že tam může sedět Thierry Henry a jede na schůzku s prezidentem Sarkozym. Začala stíhací jízda, kdy pravidla silničního provozu nehrála roli. Jeden z novinářů, který čekal na letišti, prohlásil: „Oni se už ani neumějí normálně vrátit domů.“

Jan Pokorný, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme