Ščasnému start ve Spartě nevyšel. Letenští fotbalisté prohráli 1:2 v Liberci

Zdeněk Ščasný zahájil svoji druhou trenérskou etapu na lavičce Sparty bodovou ztrátou. Pražané prohráli ve 24. kole fotbalové Synot ligy s domácím Libercem 1:2. Z druhého místa tabulky tak letenský klub zaostává za Plzní stále o 5 bodů. Západočeši ale mají zápas k dobru.

Zdeněk Ščasný zahájil své druhé trenérské angažmá na Spartě porážkou

Zdeněk Ščasný zahájil své druhé trenérské angažmá na Spartě porážkou | Zdroj: ČTK

Napilno měli oba brankáři už v úvodu duelu. Po přihrávce za obranu nedokázal skórovat kanonýr Lafata. V těsném sledu pak slibné šance spálili liberečtí Delarge a Bakoš.

V 21. minutě byl aktivní Slovan gólem přece jen oceněn. Domácí využili Váchovy ztráty balonu ve středu hřiště, k velkému vápnu posunul hru Frýdek a našel rozběhnutého Delarge. Koňský útočník pak nasadil kličku Holkovi a propálil Štěcha.

Už za pět minut ale Letenští srovnali. Za pomocí teče brankáře Hrošša se po rohu prosadil Lafata a běžel se spoluhráči slavit svoji 14 trefu v sezoně, kterou se dotáhl na vedoucího slávistu Škodu.

Spartě se vzdaluje šance na obhajobu titulu. Už jde spíše o přání, přiznává Vácha

Ještě před odchodem do kabin mohl strhnout vedení na sparťanskou stranu Řezníček, jenže tváří v tvář proti Hroššovi selhal.

Po přestávce opět hrozil Liberec. Štěch měl hodně práce s Frýdkovu ránu i Luckassenovu dorážku. Jen málo navíc za malý moment chybělo lobu Frýdka. V rudém dresu pro změnu nepochodil se svými střelckýmu pokusy Krejčí.

Dzon Delarge (vpravo) z Liberce se drží za nohu po tvrdém souboji se sparťanem Costou | Foto: ČTK

V 64. minutě dal definitivně zapomenout na dvanáctimístný rozdíl obou týmů v tabulce svým premiérovým gólem v soutěži Pokorný. Liberecký obránce se dostal po rohu k odraženému míči a z voleje překonal Štěcha.

Následná značná snaha Spartě vyrovnání či obrat nepřinesla. Střídající Konaté míříl jen do Hrošša, Dočkolovu hlavičku vyrazil Pokorný a vedla šla hlavička Costy.

24. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Sparta Praha 2:1 (2:1)

Branky:
21. Delarge, 64. Pokorný - 26. Lafata. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Pospíšil. ŽK: Bakoš, Frýdek, Pokorný - Vácha. Diváci: 8195.
Liberec: Hroššo - Sus (85. Coufal), Karišik, Pokorný, Mudra - Soungole - Delarge, Pavelka (78. Douglas), Frýdek - Bakoš (88. Pimpara) - Luckassen. Trenér: Vavruška.
Sparta: Štěch - J. Brabec, Kováč, Holek, Costa - Dočkal, Matějovský, Vácha, L. Krejčí - Lafata, Řezníček (46. Konaté). Trenér: Ščasný.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít