Schalke a Real postoupily do semifinále LM

Fotbalová Liga mistrů se může těšit na semifinálový souboj španělských gigantů. Barcelona se střetne s Realem Madrid, který v londýnské odvetě vyhrál na Tottemhamem 1:0. V poklidu si postup pohlídalo i německé Schalke 04, když se doma vypořádalo s Interem Milán 2:1.

Fotbalilsta Schalke - Raúl - se raduje z gólu do sítě Interu

Fotbalilsta Schalke - Raúl - se raduje z gólu do sítě Interu | Zdroj: ČTK

Real i Schalke měli před odvetou výhodnou pozici z prvních zápasů. Bílý balet totiž triumfoval v úvodním duelu na svém stadiónu jasně 4:0 a s nováčkem Champions League neměl moc práce. Šance sice měli na White Hart Lane i domácí, ale neprosadili se. Naopak po zaváhání gólmana Tottenhamu se z jediné gólové trefy radoval Christiano Ronaldo.

V podobném klidu si o semifinálovou účast (a tedy souboj s Manchesterem United) řekli fotbalisté Schalke 04. Vůbec se nemuseli trápit tím, že se Raúl trefil až v 45.té minutě, ani je nerozhodilo vyrovnání ve druhém poločase. Z prvního zápasu měli totiž náskok 5:2 a ten se nedá jen tak promrhat. Když se parádně trefil po pasu Raúla v 81. minutě Höwedes, mohla VeltisArena začít slavit.

Tottenham – Real Madrid 0:1 (0:0),
branka: 50. Ronaldo. Rozhodčí: Rizzoli – Maggiani, Stefani (všichni It.). Diváci: 36.000. První zápas: 0:4, postupuje Real.

Sestava Tottenhamu: Gomes – Ćorluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon (61. Defoe), Huddlestone (71. Sandro), Modrić (83. Kranjčar), Bale – van der Vaart – Pavljuščenko
Sestava Realu: Casillas – Sergio Ramos (57. Granero), Carvalho, Albiol, Arbeloa – Xabi Alonso (75. Benzema), Khedira – Cristiano Ronaldo (65. Kaká), Özil, Marcelo – Adebayor.

Schalke 04 – Inter Milán 2:1 (1:0),
branky: 45. Raúl, 81. Höwedes – 49. Thiago Motta. Rozhodčí: Skomina – Arhar, Stančin (všichni Slovin.). Diváci: 54.000. První zápas: 5:2, postupuje Schalke.

Sestava Schalke 04: Neuer – Uchida, Höwedes, Metzelder, Sarpei – Papadopoulos, Matip – Baumjohann (73. Draxler), Jurado (87. Schmitz) - Raúl, Edu (77. Charisteas).
Sestava Interu: Julio César – Maicon, Lúcio, Ranocchia, Nagatomo - Thiago Motta - Zanetti, Stanković (46. Pandev) - Sneijder (80. Coutinho) - Eto'o, Milito.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít