Schalke už trénovalo v Plzni, trávník zatím drží

Fotbalisté Viktorie Plzeň vstoupí zítra do jarní části sezóny. V úvodním duelu prvního kola play off Evropské ligy nastoupí v 19 hodin proti německému Schalke 04. Navzdory předchozím mrazům a současnému sněžení je hřiště ve Štruncových sadech ve velmi dobrém stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Pavel Horváth | Foto: Alžběta Švarcová

Podle správce plzeňského stadionu Josefa Marcela zatím stačí na údržbu plochy vyhřívání, v Plzni jsou ale připraveni i na kalamitní stav:

"V noci sněžilo, ale ráno jsem přišel do práce a trávník byl zelený, ani známka po sněhu. Co napadlo přes den, tak chvilku bylo bílo, ale pomohly nám teploty a roztálo to," popisoval Marcel a dodal: "Máme scénář, že tu máme připravené dorostence a B-muže, všichni by dostali hrabla, kdyby přišlo na nejhorší, abychom to včas uklidili."

Přehrát

00:00 / 00:00

S viktoriánským trávníkářem mluvil Jaroslav Plašil

Dnes si na plzeňském pažitu uvnitř nově zrekonstruovaných tribun zatrénovalo jak Schalke, tak i domácí Plzeň a podle reportéra Jaroslava Plašila je trávník ve výborném stavu, což je výhoda pro kombinační fotbal obou týmů, teploty by měly být vzhledem k posledním týdnům "jen" slabě pod nulou.

"Já si myslím, nebo spíše doufám v to, že zítřejší zápas bude jen nápověda, jaké šance budou do odvety. Podle mě je výhoda hrát první zápas venku, nemusíte tolik hrát dopředu, kdyžto před domácím publikem to je skoro povinnost, je nutné je vtáhnout do děje," přiblížil Pavel Horváth taktiku českého mistra.

Utkání Plzeň - Schalke začíná v 19 hodin a Radiožurnál vysílá přímé vstupy z prvního a celý druhý poločas.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme