Se stogólovými střelci se roztrhl pytel, nejen U Nisy!

Střela - břevno - hlavička - a gól! Přesně po této ose včera večer přibylo další jméno do prestižního Klubu ligových kanonýrů. Běžela sedmatřicátá minuta fotbalového zápasu mezi Libercem a Jabloncem a tím, kdo se radoval, byl jablonecký útočník David Lafata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lafata slaví se svými spoluhráči gól do sítě Olomouce | Foto: ČTK

Ačkoliv po Lafatově gólu padly ještě další tři a zápas s konečným výsledkem 2:2 musel nestranného pozorovatele kvalitou hry nadchnout, pro většinu fotbalové publika v Česku duel skončil už ve zmíněné 37. minutě.

„Jablonec! Jablonec!“ radovali se klubovým pokřikem z Lafatova úspěchu jablonečtí fanoušci. Až se nabízela otázka, co je pro ně vlastně důležitější a kdo z nich by měnil Lafatův stý gól za tříbodové vítězství Jablonce. A jak by se k této případné volbě postavil sám Lafata?

Přehrát

00:00 / 00:00

Se stogólovými střelci se roztrhl pytel, nejen U Nisy!

„To je taková těžká otázka! Přiznám se, že jsem rád, že je to tak, jak to je…,“ našlapoval opatrně před nastíněnou volbou v útrobách stadionu U Nisy Lafata. V útrobách stadionu, který po sedmi měsících mohl vidět stý gól už druhého českého ostrostřelce. Na konci dubna se zde totiž podobně prezentoval před domácími fanoušky i liberecký Jan Nezmar.

„Už před zápasem jsem říkal, že by to bylo docela pikantní, kdyby tady David dal ten stý gól. Bylo by to dvakrát vcelku krátce po sobě,“ nechal se slyšet po utkání samotný Nezmar, který od zmíněného stého gólu zaznamenal přerod z útočníka na stopera, a na hřišti se tak tentokrát nejčastěji střetával právě s gólovým jubilantem Lafatou. Nejlépe tak mohl ocenit schopnosti v této sezoně už sedmnáctigólového střelce a přispěchat i s malou předpovědí.

„Myslím, že vzhledem k tomu, kolik mu a jak mu to tam teď padá, může klidně atakovat Siegla, pokud mu to vydrží,“ poukazuje Nezmar na možnost překonat 176 ligových tref legendárního sparťanského útočníka Horsta Siegla.

„No to ne, to fakt myslím, že ne,“ vidí ale své možnosti reálně Lafata, který by možná životní formu rád prodal případným zimním přestupem do zahraničí.

Stogólový je i Baroš

Že i tam lze poctivě přidávat své ligové trefy, mu ukázal z Turecka případ Milana Baroše, který jen krátce po Lafatově úspěchu také překonal stogólovou metu.

„Chci Milanovi aspoň takhle na dálku pogratulovat. Myslím, že další góly může ještě klidně přidávat,“ říká na adresu Baroše Lafata, který už ale spíše než na další stovku ligových tref myslí nyní na to, jak tu první s týmem oslavit.

„Máme připravenou nějakou zvěřinu, zkrátka kluci určitě nepřijdou,“ nezapře svoji zálibu v myslivosti nově stogólový ligový střelec Lafata.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme