Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta věří Danielu Křetínskému

Po dnešním jednání výkonného výboru Fotbalové asociace by se mohlo zdát, že všechno v českém fotbale jde hladce a problémy mizejí. Ale to je omyl, strašidlo korupce ho obchází dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta předal informace od šéfa Sparty Křetínského o řízení profesionálního fotbalu protikorupční policii | Zdroj: ČTK

Mašinérie, kterou spustil svou návštěvou na Strahově šéf Sparty Daniel Křetínský, hýbe teď českým fotbalem nejsilněji ze všeho a předseda asociace si to uvědomuje. Po jednání výkonného výboru Miroslav Pelta poprvé více promluvil o tom, co tak závažného mu vlastně Křetínský v polovině září s taškou v ruce nesl.

„To, že má pocit, že v profesionálních soutěžích, tedy v 1. a 2. lize, je nestandardní chování některých klubových funkcionářů nebo externích pracovníků, kdy má závažné podezření z toho, že z toho může být nějaký systém - systémové ovlivňování."

Přehrát

00:00 / 00:00

S Miroslavem Peltou mluvil o korupční aféře Jan Kaliba

"Kdybych si nemyslel, že ty informace, co mi donesl, jsou zásadní a vážné, tak přece já jako předseda FAČR bych nechtěl jít a poškodit vlastní produkt. Ale ty informace, co jsem od něj dostal, tak se pod ně podepíši, že jsou prvadivé. Minimálně z mého pohledu, a že to fotbalové prostředí znám dokonale, protože jsem účastníkem toho protstředí, tak jsem si nějakým způsobem také začal pátrat vlastní cestou a říkám na rovinu jestli věřím panu Křetínskému? Tak věřím.“

To je možná až bezelstně upřímné tvrzení, ze kterého v podstatě vyplývá, že předseda fotbalové asociace má solidní přehled o tom, že se ve fotbalovém prostředí nehraje fér, ale než Danielu Křetínskému došla po kontroverzní porážce v Plzni trpělivost, jelo by se dál a nikdo by nic neřešil.

„Vždycky se to někde musí utrhnout, že někomu musí dojít trpělivost, aby se něco začalo dít. Když mi někdo řekne, že má nějakou indicii, tak tím, že znám profesionální fotbal, tak když zatlačím z pozice předsedy FAČR, ‚vymáčku‘ z nich lepší názor než média,“ říká Miroslav Pelta.

Jinými slovy, než která použil Miroslav Pelta, svět funkcionářů a rozhodčích je v českém fotbale ještě zkaženější, než jak se o tom mluví a píše.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme