Sektor pro hosty ve Zlíně je špatně zabezpečen, klub slíbil situaci řešit

Ve Zlíně musí zlepšit ochranu fotbalového stadionu. Dá se tam snadno dostat pyrotechnika a další nebezpečné předměty. O slabinách zabezpečení fotbalového stadionu vědí jak funkcionáři klubu, tak fanoušci. Právě při včerejším zápase s Baníkem se na hřišti objevily dýmovnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas Baníku ve Zlíně musel být na 20 minut přerušen | Zdroj: ČTK

Návštěvní řád sice zakazuje vnášení nebezpečných předmětů, a kontroluje to i bezpečnostní služba při vstupu. Ta ale většinou při kontrolách nenajde nic, protože pyrotechnika se na stadion dostává jinak. Z ulice, která vede kolem stadionu.

„Je tam plechová ohrada, která odděluje komunikaci od příchodu. Domnívám se, že je možné i ji využít. Ale co se týče vchodu a kontroly bezpečnostními agenturami jsem přesvědčen, je maximální možná,“ říká místopředseda představenstva FC Fastav Zlín Petr Navrátil, mimo jiné krajský radní pro školství za ČSSD.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak dostat nebezpečné předměty na stadion Zlína zjistil Martin Karlík

O téhle slabině samozřejmě vědí i fanoušci, kteří vědí, že dýmovnice a další nebezpečné předměty se na zlínský stadion jednoduše dají hodit přes nepříliš vysoký plot z vlnitého plechu přímo ze silnice nebo z lesa.

Zlínský klub slibuje, že se situaci bude řešit. „Bude následovat vyhodnocení celé situace a přijetí dalších opatření. Domnívám se, že i FAČR by měla přijmout zásadní opatření vůči Baníku a jeho příznivcům,“ myslí si Petr Navrátil.

Přilétla ke mně půlka lesa, řekl zlínský gólman Holý k řádění fanoušků Baníku

Číst článek

Během sobotního zápasu bylo zadrženo 13 fanoušků Baníku. Policisté je vyslechli a propustili a teď zvažují, jestli výtržníci spáchali trestný čin nebo přestupek.

„Přestupky po zpracování předáme Magistrátu města Zlína. Trestné činy budeme dále vyšetřovat, případně mladé lidi obviníme,“ říká mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. O trestním stíhání nebo předání věci do správního řízení rozhodnou policisté během příštího týdne.

Martin Karlík, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme