Sepp Blatter zůstává prezidentem FIFA. Alí bin Husajn odstoupil po prohře v 1. kole

Ve švýcarském Curychu byl Sepp Blatter zvolený prezidentem Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Jeho protikandidát Alí bin Husajn po prvním kole voleb, ve kterém získal pouze 73 z 206 platných hlasů, odstoupil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První kolo voleb však nerozhodlo. Vítěze by určilo v případě, že by pro některého z kandidátů zvolily dvě třetiny z 209 hlasujících.

A to se ani jednomu kandidátovi nepodařilo, přesto naznačilo, kdo z kandidátů získá ve druhém kole nadpoloviční většinu, to znamená 105 hlasů.

V prvním kole získal Sepp Blatter 133 hlasů, jeho protějšek princ Alí bin Husajn 73 hlasů. Přesto ke druhému kolu už nedošlo. Alí bin Husajn výsledku 1. kola odstoupil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Děkuji vám, že jste souhlasili s tím, že budu mít další čtyři roky na povel tuhle loď jménem FIFA, řekl po znovuzvolení do čela FIFA Sepp Blatter.

„Děkuji vám, že jste souhlasili s tím, že budu mít další čtyři roky na povel tuhle loď jménem FIFA. Tuhle loď musíme dostat ze souše na pláž a na to se musíme zaměřit. Je tu spousta věcí, na kterých musíme ve FIFA v budoucnosti pracovat,“ říkal Sepp Blatter ve své děkovné řeči.

Mimo jiné také odlehčil atmosféru svým vtipem, že jeho věk, tedy 79 let, není problém, že někteří vypadají špatně už v padesáti, ale on se na to cítí. Ale u některých zůstala atmosféra stále napjatá.

Je totiž dost pravděpodobné, že se UEFA bude radit ještě před svým největším svátkem, kterým je finále Ligy mistrů a to bude 6. června v Berlíně.

FIFA by mělo hodně zajímat, jak se změní přístup UEFA, protože je její významnou součástí. Evropský fotbal je celosvětově nejsledovanější, nejvlivnější, má největší tržby z prodeje vysílacích práv a podobně.

Tématu se budeme ostatně věnovat i zítra, v 8 hodin a 50 minut bude hostem Ranního interview generální sekretář fotbalové asociace Rudolf Řepka, který byl i na dnešním zasedání v Curychu.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme