Sepp Blatter zůstává prezidentem FIFA. Alí bin Husajn odstoupil po prohře v 1. kole

Ve švýcarském Curychu byl Sepp Blatter zvolený prezidentem Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Jeho protikandidát Alí bin Husajn po prvním kole voleb, ve kterém získal pouze 73 z 206 platných hlasů, odstoupil.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První kolo voleb však nerozhodlo. Vítěze by určilo v případě, že by pro některého z kandidátů zvolily dvě třetiny z 209 hlasujících.

A to se ani jednomu kandidátovi nepodařilo, přesto naznačilo, kdo z kandidátů získá ve druhém kole nadpoloviční většinu, to znamená 105 hlasů.

V prvním kole získal Sepp Blatter 133 hlasů, jeho protějšek princ Alí bin Husajn 73 hlasů. Přesto ke druhému kolu už nedošlo. Alí bin Husajn výsledku 1. kola odstoupil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Děkuji vám, že jste souhlasili s tím, že budu mít další čtyři roky na povel tuhle loď jménem FIFA, řekl po znovuzvolení do čela FIFA Sepp Blatter.

„Děkuji vám, že jste souhlasili s tím, že budu mít další čtyři roky na povel tuhle loď jménem FIFA. Tuhle loď musíme dostat ze souše na pláž a na to se musíme zaměřit. Je tu spousta věcí, na kterých musíme ve FIFA v budoucnosti pracovat,“ říkal Sepp Blatter ve své děkovné řeči.

Mimo jiné také odlehčil atmosféru svým vtipem, že jeho věk, tedy 79 let, není problém, že někteří vypadají špatně už v padesáti, ale on se na to cítí. Ale u některých zůstala atmosféra stále napjatá.

Je totiž dost pravděpodobné, že se UEFA bude radit ještě před svým největším svátkem, kterým je finále Ligy mistrů a to bude 6. června v Berlíně.

FIFA by mělo hodně zajímat, jak se změní přístup UEFA, protože je její významnou součástí. Evropský fotbal je celosvětově nejsledovanější, nejvlivnější, má největší tržby z prodeje vysílacích práv a podobně.

Tématu se budeme ostatně věnovat i zítra, v 8 hodin a 50 minut bude hostem Ranního interview generální sekretář fotbalové asociace Rudolf Řepka, který byl i na dnešním zasedání v Curychu.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme