Setkání bude hodně pracovní, říká o setkání Pelty s Platinim Řepka

Miroslav Pelta vládne už zhruba čtvrt roku českému fotbalu, ale dnes bude chtít výrazně zabodovat hlavně za hranicemi. Konkrétně v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu, kde ho čeká unijní předseda Michel Platini.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda ČSTV Miroslav Pelta | Foto: Radim Beznoska

AS Saint-Étienne, kterému Michel Platini v roce 1981 vykopal mistrovský titul, má stejné klubové barvy jako Jablonec, pro změnu srdeční klub Miroslava Pelty. Ale o tom jen těžko oba pánové během dneška pohovoří. Schůzka totiž nebude zdaleka jen zdvořilostní a seznamovací, jak by se na první pohled mohlo zdát.

„To setkání bude určitě hodně pracovní. Očekáváme od toho řešení mnoha témat, která jsou nám blízká,“ říká Rudolf Řepka, generální sekretář fotbalové asociace, který Miroslava Peltu na cestě doprovází.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Pelta míří do Nyonu, aby s předsedou UEFA Michelem Platinim projednal mimo jiné i pořadatelství ME jednadvacítek 2015

A pokud jde o témata nejbližší z těch blízkých, jsou to například prosba o přidělení většího počtu vstupenek na letošní EURO, unijní peníze, na které je možné dosáhnout, zapojení českého šéfa do některé z komisí UEFA a také - nebo vzhledem k důležitosti a významu spíš hlavně - kandidatura na pořadatelství evropského šampionátu jednadvacítek v roce 2015.

„Asi se dá říct, že je to nejzásadnější téma, protože je to hodně aktuální – rozhodovat se o tom bude teď v březnu.“

O šampionát jednadvacítek česká asociace stojí už delší dobu, ještě za vlády Ivana Haška ale s kandidaturou neuspěla, když přednost dostal Izrael.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme