Sevilla má na dosah finále EL, Neapol doma remizovala s Dněprem

Do finále Evropské ligy mají nejblíže obhájci trofeje ze Sevilly. V prvním semifinálovém utkání doma porazili Fiorentinu 3:0. Naopak Neapol pouze remizovala s Dněpropetrovskem a v odvetě bude mít těžkou úlohu.

Fotbalisté Sevilly nastříleli Fiorentině tři góly a jsou kousek od postupu do finále Evropské ligy | Zdroj: Reuters

Sevilla se poprvé prosadila už po čtvrthodině hry, když se v pokutovém území dostal k míči Vidal a přesnou střelou po zemi do protipohybu brankáře otevřel skóre.

Hosté mohli odpovědět prakticky hned z dalšího protiútoku. Joaquin krásně přihrál na malé vápno volnému Salahovi, ale ten neuvěřitelně poslal míč nad branku domácích.

I druhý poločas začali lépe domácí. Hned po sedmi minutách zvýšil na rozdíl dvou gólů opět Vidal, když zakončil do odkryté branky přihrávku Vitola. Při třetím gólu se Vidal proměnil ze střelce v nahrávače a předložil míč Gameirovi, který bez problémů skóroval.

Fotbalisté Neapole sice svého soupeře výrazně přehrávali, ve střelecké statistice dokonce vyhráli celkově na střely 19:3, střely na branku 7:2, ale na vítězství to nestačilo.

Do vedení se italský tým dostal pět minut po přestávce. Na rohový kop Insigneho si naskočil Lopez a hlavou uklidil míč do sítě. Další šance ale domácí nevyužili. Higuaín šel sám na brankáře, ale gólmana nepřekonal. Callejon po ideálním centru netrefil branku.

Ani další dvě velké šance Huguaína neskončily gólem a tak přišel devět minut před koncem trest. Fedeckyj poslal centr do pokutového území a Šeleznjov doklepl míč do branky.

Marek Hamšík z Neapole se snaží přejít přes obránce Dněpropetrovsku. Neapol v semifinále Evropské ligy doma pouze remizovala s Dněprem 1:1. | Foto: Reuters

Úvodní zápasy semifinále fotbalové Evropské ligy:

FC Sevilla - ACF Fiorentina 3:0 (1:0)
Branky: 17. a 52. A. Vidal, 75. Gameiro. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Carrico, Krychowiak - Alonso, Valero. Diváci: 35.840.

S.S.C. Neapol - Dněpr Dněpropetrovsk 1:1 (0:0)
Branky: 50. D. López - 81. Selezňov. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas (všichni Nor.). ŽK: Kankava, Fedeckij (oba Dněpr).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít