Sigma Olomouc dvěma góly v nastaveném čase vydřela remízu na hřišti Teplic

Neuvěřitelný zápas odehrála Sigma Olomouc při svém návratu mezi fotbalovou elitu. Ještě v 90. minutě prohrávala v Teplicích po gólech Filla a Potočného 0:2, ale v nastaveném čase nejdříve snížil Petr a za další minutu vyrovnal Hála.

Fanoušci neodcházeli v Teplicích z fotbalu spokojení, protože domácí ztratili v nastavení dvougólový náskok | Zdroj: ČTK

Olomouc začala sympaticky a Houska mohl po dvaceti minutách hry otevřít skóre. Z ostrého úhlu ale míč do branky nedostal.

Ještě větší šanci měl Halenár, který byl po krásné přihrávce z levé strany zcela sám před teplickou brankou, ale při pokusu o zakončení míč ani netrefil. Při třetí šanci vychytal Hálu Grigar.

Čtyři minuty před přestávkou tak přišel trest. Z pravé strany poslal prudký centr do pokutového území Vondrášek, Potočný na míč sice nedosáhl, za ním nabíhající Fillo však hlavou mířil přesně – 1:0!

Slovácko přestřílelo Duklu, Jablonec vyhrál v Příbrami, Brno porazilo Ostravu

Podobnou akci zopakovali domácí pět minut po zahájení druhého poločasu. Tentokrát centroval Krob a hlavou přesně zakončoval Potočný – 2:0!

Pouhých 3715 diváků se mohlo radovat i při další hlavičce, ale Lüftner jen těsně minul olomouckou branku. A nakonec právě tahle situace mohla teplické mrzet.

V první minutě nastaveného času totiž předvedla Olomouc rychlý protiútok a Petr zblízka prostřelil Grigara – 2:1! Za další minutu bylo vyrovnáno. Po prakticky stejné akci a přízemním centru z levé strany se v souboji před teplickou brankou prosadil Hála – 2:2!

1. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Sigma Olomouc 2:2 (1:0)
Branky: 41. Fillo, 50. Potočný - 90.+1 Petr, 90.+1 Hála. Rozhodčí: Marek - Paták, Pochylý. ŽK: Navrátil, Svozil, Rajnoch (všichni Olomouc). Diváci: 3715.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít