Sigma Olomouc porazila v dohrávce Gambrinus ligy Slavii 3:2

Až po třetím kole fotbalové Gambrinus ligy se hráči Sigmy Olomouc mohou radovat ze zisku prvních bodů v letošním ročníku. V zápase bohatém na góly si hanácký tým připsal vítězství 3:2. Naposledy přitom porazili olomoučtí fotbalisté Slavii na jejím stadionu v říjnu 2009.

Olomoucký Vidlička hlavičkuje před Martinem Feninem

Olomoucký Vidlička hlavičkuje před Martinem Feninem | Zdroj: ČTK

Premiérovou brankou v nejvyšší soutěži poslal po rohovém kopu Sigmu do vedení Martin Šindelář. V druhém poločase navýšil po úspěšném brejku vedení hanáckého mužstva Navrátil.

Za domácí se po chvíli prosadil Petrák, jeho gólu ale předcházela pro ofsajd chybně neuznaná branka hostujícího týmu.

00:00 / 00:00

Fotbal - SLA - OLO - verze

V 80. minutě se Olomouc ovšem radovala znovu. Na Zlámalův výkop si naběhnul Navrátil, přešel přes dva soupeře a dopravil míč až k Lietavovi, který zakončil do poloprázdné branky.

Pražský tým ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby snížil, když se z přímého kopu pěkně trefil Kisel. Závěrečný tlak Slavie umocněný o vyloučení olomouckého Škerleho ale vyrovnání nepřinesl.

GL: Boleslav deklasovala Liberec. Vyhrály i Sparta, Teplice a Jablonec

Svěřenci trenéra Petrouše tak stále čekají na první vítězství v letošní sezóně. V tabulce je celek z Edenu předposlední, Sigma je dvanáctá.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:3 (0:1)

Branky: 69. Petrák, 88. Kisel - 35. Šindelář, 61. Navrátil, 80. Lietava. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Kříž. ŽK: Juhar, Škoda - Schulmeister, Lietava, Škerle, Zlámal. ČK: 89. Škerle. Diváci: 5842.

Slavia: Černý - Nitrianský (66. Škutka), Bortel, Petrák, Čonka - Gecov, Zmrhal - Koreš (55. Štěpán), Kisel, Juhar - Fenin (46. Škoda). Trenér: Petrouš.

Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Šindelář - Schulmeister (77. Varadi), Navrátil, Pospíšil (61. Houska), Falta - Lietava (83. Doležal). Trenér: Kotůlek.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít