Sigma remizovala se Žižkovem, Jablonec rozdrtil Budějovice a Příbram vyhrála v Hradci

Tři zápasy mělo dnes na programu páté kolo fotbalové Gambrinus ligy. V něm se Sigma Olomouc díky remíze 2:2 se Žižkovem odpoutala od poslední příčky v tabulce. České Budějovice zase nedokázaly zvítězit ani v pátém utkání nové sezony, když doma podlehli Jablonci vysoko 1:5. Příbram si z Hradce Králové odváží všechny tři body za výhru 1:0.

Marek Jarolím z Jablonce (vlevo) a Grigorij Čirkin z Českých Budějovic

Marek Jarolím z Jablonce (vlevo) a Grigorij Čirkin z Českých Budějovic | Zdroj: ČTK

Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 2:2 (2:1)

V utkání Viktorie se Sigmou vstoupili do zápasu velmi aktivně domácí, úvodní branku ale vstřelili hosté, a to v devatenácté minutě, když domácí Lafranc tečoval Schulmeisterovu dělovku. Žižkov ale nešťastně inkasovaná branka nepoložila a za devět minut bylo vyrovnáno po hlavičce Procházky.

Ještě do poločasu se Viktoria dokonce dostala do vedení, a postaral se o to právě Lafranc, který daroval Sigmě první branku. Jeho chytrá teč Kalivodovy kolmice znamenala jeho první gól v české lize.

Druhé vyrovnání ale přišlo stejně rychle jako to první – po přestávce se Sigma tlačila do útoku a to přineslo ovoce, když Vaclíka přestřelil z pokutového území obloučkem Navrátil.

Branky: 28. Procházka, 42. Lafrance - 19. vlastní Lafrance, 57. Navrátil. Rozhodčí: Bílek - Peřina, Kocián. ŽK: Lafrance, Nestorovski, Bořil, Šťastný - Varadi. Diváci: 2460.

Žižkov: Vaclík - Šťastný, Procházka, Lafrance, Čermák - Bořil, Schut, Súkenník, Nestorovski (90. Bodeček) - Kalivoda (66. Folprecht) - Kalod (74. Mach). Trenér: Pulpit.
Olomouc: Šustr - Koutný (77. Janotka), Kučera, Škerle, Vepřek - Petr, Bajer, Rossi, Navrátil (70. Hořava) - Schulmeister, Varadi (46. Heinz). Trenér: Psotka.

SK Dynamo České Budějovice - FK Baumit Jablonec 1:5 (1:2)

České Budějovice se výhry nedočkaly ani v pátém ligovém kole, když dovolili Jablonci předvádět na svém hřišti doslova střelecký koncert. Hrdinou v jabloneckém dresu byl David Lafata, který zaznamenal hattrick, a to už ve druhém zápase po sobě.

Jako první se ale do střelecké listiny zapsal jiný jablonecký hráč, a sice Kopic, který ve dvanácté minutě poslal do domácí brány odražený míč. Budějovice sice bleskově odpověděly, když Ondrášek zaznamenal už čtvrtou branku v sezoně. Jenže to bylo ze strany domácích vše.

První gól Davida Lafaty přišel těsně před přestávkou, po Kopisově centru podcenil balon českobudějovický gólman Kučera a Lafata hlavou poslal Jablonec do vedení.

Další branku přidal jablonecký čarostřelec po přestávce, když chytrou střelou k tyči zaznamenal svůj sedmý gól v letošní sezoně.

Definitivně zlomil České Budějovice gól Kovaříka ze sedmdesáté čtvrté minuty. Tečku pak udělal za utkáním svou třetí brankou v duelu Lafata.

Branky: 19. Ondrášek - 42., 53. a 90. Lafata, 12. Kopic, 74. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Nádvorník. ŽK: Lengyel, Čirkin, Novák. Diváci: 2678.

České Budějovice: Kučera - Bakala (78. Sandro), Novák, Lengyel, Vulin (46. Horejš) - Hudson, Otepka, Čirkin, Jasanský (52. Stráský) - Ondrášek, Klesa. Trenér: Kotrba.
Jablonec: Špit - Zábojník (82. Štochl), Beneš, Pavlík, Jablonský - Kopic (79. Třešňák), Jarolím (76. Eliáš), Loučka, Vaněk, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 0:1 (0:0)

Fotbalisté Hradce Králové prohráli už třetí utkání v řadě, naopak Příbram si připsala třetí venkovní výhru ve čtyřech posledních zápasech.

První jasná příležitost přišla až těsně před poločasovou pauzou, postaral se o ni domácí záložník Zelený, jenomže namísto střely zvolil kličku a přišel o výhodnou střeleckou pozici.

Branky se diváci dočkali v úvodu druhé půle, když domácí brankář Lindr vyrazil prudkou Koukalovou střelu za šestnáctku a Tarczal z voleje poslal míč o břevno do sítě.

Hradec mohl dosáhnout alespoň na remízu, jenomže to by musel v pětašedesáté minutě proměnit po faulu na Dvořáka penaltu Fischer. Namísto toho však poslal míč nad břevno a odsoudil domácí tým k nulovému bodovému zisku.

Branka: 48. Tarczal. Rozhodčí: Mikel - Mencl, Pospíšil. ŽK: Malinský, Černý - Hejda, Ricka, Wágner, Tarczal. Diváci: 5036.

Hradec Králové: Lindr - Hochmeister (51. Plašil), Chleboun, Pávek - Poděbradský (55. Malinský), Fischer, Janoušek, Zelený - Rezek, Dvořák, Štěpán (75. Černý). Trenér: Kotal.
Příbram: Hruška - Ricka, Hejda, Krejčí, Štochl - Valenta (72. Papšys), Tarczal, Koukal (90. Videgla), T. Pilík - Wágner, Šlapák (86. Mareš). Trenér: Vavruška.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít