Sigma uhrála s Boleslaví remízu. Hradec vyhořel s Duklou a přišel o trenéra

Fotbalisté Hradce Králové pokračují v letošním trápení, na domácím hřišti podlehli ve 24. kole Gambrinus ligy pražské Dukle 0:3 a dál se nacházejí v pásmu ohroženém sestupem. Po zápase byl odvolán trenér Jiří Plíšek, kterého nahradil Luboš Prokopec, dosavadní trenér hradecké juniorky. Mladá Boleslav neudržela na hřišti Sigmy Olomouc dvoubrankový náskok a z Moravy si domů odváží pouze bod za remízu 2:2.

Utkání 24. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 21. dubna v Olomouci. David Jarolím z Mladé Boleslavi (vlevo) a Michal Vepřek z Olomouce. | Zdroj: ČTK

Sigmě vyšel druhý poločas

Souboj čtvrtého se šestým celkem tabulky by se dal nazvat jako utkání dvou různých poločasů. Zatímco v tom prvním se dařilo hostům z Mladé Boleslavi, ve druhém měli převahu domácí Olomoučané.

Boleslav šla do vedení ve 12. minutě utkání, když Marešovu střelu zblokovali domácí hráči, míč se ale dostal až na hlavu Martina Nešpora, který nasměroval míč k pravé tyči Zlámalovy brány.

Dvoubrankový náskok zajistil Středočechům v 26. minutě Petr Johana, rohový kop umístil Jarolím přesně na jeho hlavu a Johana nedal Zlámalovi šanci.

00:00 / 00:00

Rozhovor s mladoboleslavským Petrem Johanou natočil po utkání reportér Tomáš Minarčík

Jenomže poločasová přestávka Mladoboleslavské ukolébala a domácím prospěla v opačném smyslu. V 55. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Martin Doležal, branka padla v utkání potřetí hlavou, když Doležal zpracoval přesný centr Javůrka a usměrnil míč za Millerova záda.

O vyrovnání se postaral Jakub Plšek, který v poločase nahradil na hřišti Ordoše a svou první brankou v dresu Sigmy ze 71. minuty zajistil svému týmu alespoň bod. Čtyři minuty před koncem se sice ještě radoval z gólu hostující Nešpor, jenomže asistent rozhodčího odmával nedovolené postavení. Sigma tedy remizovala s Mladou Boleslaví 2:2.

„Sigmu jsme v první půli nepustili do ničeho kromě té první šance, kdy jsme je špatně pokryli, ale jinak nic neměli až do toho prvního gólu. To jsme přerušili hru na naší půlce a oni to rychle rozehráli, aniž jsme my na to reagovali. Druhý gól to samé, po faulu rychle rozehraný roh a bylo to 2:2. Jo, je to zklamání,“ netajil se špatnou náladou po utkání mladoboleslavský Petr Johana.

Hradec neumí dát Dukle gól

Fotbalisté Hradce Králové se potácejí na dně prvoligové tabulky a nic na tom nezměnil ani dnešní zápas proti Dukle, které Votroci nedokázali dát branku od doby, kdy postoupili do první ligy, a mají s ní po dnešku nelichotivou bilanci 0:10.

Snad jedinou opravdovou šanci na vstřelení gólu si Hradec vypracoval v 19. minutě utkání, Uškovič si posunul balon na pravačku a technickou střelou z hranice velkého vápna zkusil štěstí, jenomže gólman Rada vyrazil balon mimo.

Utkání 24. kolo první fotbalové ligy: FC Hradec Králové - Slavia Praha, 21. dubna v Hradci Králové. Lukáš Štetina (vlevo) z Dukly Praha a Dušan Uškovič z Hradce Králové. | Foto: ČTK

Skóre zápasu otevřel až v 66. minutě Tomáš Borek, který vystihl rozehrávku domácích ve středu hřiště a individuální akci zakončil přízemní střelou, která překvapila gólmana Koubka v hradecké bráně.

O deset minut později už Dukla vedla o dvě branky, Vojtěch Přeučil oklamal ve vápně dva protihráče a na jeho technickou střelu Koubek neměl. Definitivní podobu dal výsledku Zbyněk Pospěch, který hlavou usměrnil míč do domácí brány. Vedení hradeckého klubu po utkání odvolalo trenéra Jiřího Plíška, kterého na postu hlavního kouče nahradil Luboš Prokopec, který dosud vedl hradeckou juniorku.

24. kolo první fotbalové ligy:

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (0:2).

Branky:: 55. Doležal, 71. Plšek - 12. Nešpor, 26. Johana. Rozhodčí: Paták - Moláček, Proske. ŽK: Vepřek - Jarolím, Štorhanzl, Ševinský, Zahustel. ČK: 90. Vepřek (Olomouc). Diváci: 3 137.
Olomouc: Zlámal - Koutný (69. Petr), Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil (90. Janotka), Hořava - Varadi, Ordoš (46. Plšek), Javůrek - Doležal. Trenér: Pivarník.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Ševinský, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (78. Chramosta), Magera (72. Zahusttel), Štorhanzl - Nešpor (90. Ondřejka). Trenér: Minář.

FC Hradec Králové - Dukla Praha 0:3 (0:3)

Branky: 65. Borek, 74. Přeučil, 82. Pospěch. Rozhodčí: Jech - Filípek, Vlasjuk. Diváci: 3490.
Hradec: Koubek - Plašil (68. Hadaščok), Fukal, Hájek Poděbradský - Štěpán (74. Strnad), Hochmeister, Šisler, Harba - Uškovič, Kulič (58. Klapka). Trenér: Plíšek.
Dukla: Rada - Romera, Štětina, Vorel, Vrzal - Malý (78. Kalouda), Borek, Gedeon - Hašek (70. Přeučil), Pospěch, Néstor (85. Engelmann). Trenér: Kozel

Tomáš Minarčík, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít