Situace je kritická, budeme potřebovat pomoc, říká kapitán Sparty Matějovský

Fotbalisté pražské Sparty si nechávají v tabulce uniknout Slovan Liberec. Ve 26. kole Gambrinus ligy prohráli v Mladé Boleslavi 0:2 a na první místo ztrácejí už čtyři body. Navíc se Spartě na rozdíl jediného bodu přiblížila třetí Plzeň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaní fotbalisté Sparty po utkání v Mladé Boleslavi, kde prohráli 0:2 | Zdroj: ČTK

Hodně vzdáleně doléhal na chodbu budovy u mladoboleslavského stadionu oslavný ryk z domácí kabiny. Z té sparťanské se na chvíli vrátil Libor Sionko a nejdříve jen zopakoval, že zlomovým momentem byla druhá žlutá karta a následné vyloučení Manuela Pamiće v 58. minutě.

"Nevím, proč si nedokážeme na začátku utkání vytvořit nějaký tlak. Až když to hoří, nějak se vzchopíme, ale to už je pozdě," přemýšlí Sionko nad tím, proč už v době vyloučení Pamiče Sparta nevedla.

Libor Sionko měl pravdu, v deseti byla Sparta nebezpečnější, ale dostala gól od Chramosty a v závěru ještě druhý. A jestliže si hosté procvičovali matematiku - konkrétně 58 bodů minus 54, už v autobuse do Boleslavi, při návratu k tomu měli jasnou i tuto analýzu ztráty na Liberec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Sparty ztrácejí na vedoucí Liberec čtyři kola před koncem Gambrinus ligy čtyři body

"Počítat umíme, je to jednoznačně kritická situace. Teď už musíme spoléhat na velkou pomoc," špitl kapitán Sparty Marek Matějovský.

"Čtyři body ztráta, do konce jsou čtyři kola, to je dvanáct bodů. takže pořád máme naději. A dokud ji budeme mít, budeme se bít," slibuje trenér Sparty Martin Hašek a souhlasí s Liborem Sionkem, který našel důvody té čtyřbodové „propasti" jinde než v posledním utkání.

To je dobré vědět, ale co se budoucnosti týká, moc to nepomůže. A trenéru Haškovi nezbývá už nic jiného než zbytky víry v zázračnou sílu týmu.

"Určitě se budeme snažit hráče znovu namotivovat, nesmíme dát hlavy dolů, nesmíme něco vzdát. Jasně že jsme si tímhle výsledkem naši pozici zhoršili. Nicméně dokud bude existovat byť jen teoretická naděje na zisk titulu, je naší povinností udělat maximum pro to, abychom ho získali," tvrdí trenér fotbalistů pražské Sparty Martin Hašek.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme