Sivok oslavil návrat do reprezentace výhrou proti 'svým' Turkům. Z gólu se ale moc neradoval

Čeští fotbalisté vyhráli i svůj druhý zápas v evropské kvalifikaci, když na domácí vítězství nad Nizozemskem 2:1 navázali stejným výsledkem i v tureckém Istanbulu. Výrazně k tomu přispěl také Tomáš Sivok. Stoper Besiktase, který se do reprezentace vrátil po roční pauze zaviněné zraněním, byl skoro u všech důležitých momentů.

Tomáš Sivok při rozhovoru před utkáním v Turecku

Tomáš Sivok při rozhovoru před utkáním v Turecku | Zdroj: ČTK

Na stadionu Fenerbahce Istanbul přivítal české fotbalisty a zvlášť stopera konkurenčního Besiktase Tomáše Sivoka pískot. Atmosféra mohla být ale ještě mnohem nepřátelštější.

O poznání nepříjemnější než příznivci domácích byl pro Tomáše Sivoka úvod zápasu. Už v osmé minutě totiž s druhým stoperem Michalem Kadlecem nepohlídali střelce první branky Umuta Buluta.

00:00 / 00:00

Svůj vítězný návrat do fotbalové reprezentace korunoval Tomáš Sivok gólem, který v Istanbulu ale moc slavit nechtěl

„V prvním poločase jsme mohli být jistější,“ hodnotil shovívavě trenér Pavel Vrba.

Tomáš Sivok se ovšem vykoupil už o chvíli později, kdy po rohu hlavou vyrovnal. Veledůležitý gól ale bouřlivě slavit odmítl, nechtěl zbytečně provokovat obyvatele své druhé vlasti.

„Asi se moc nesluší, abych po sedmi letech v Turecku skákal a dělal kotrmelce“ vysvětloval jednatřicetiletý bek.

A druhý poločas, to už bylo galapředstavení reprezentačního navrátilce. Vítěznou branku Bořka Dočkala sice sledoval z dálky, ovšem ve vlastním pokutovém území byl jasným králem, který odrazil všechny nájezdy tureckých válečníků. Životní výkon to ale prý nebyl.

„Neřekl bych, že to byl životní výkon, ale každý vítězný zápas je pro mě úspěšný,“ říká skromně istanbulský obyvatel, který Istanbul pomohl dobýt.

Po svém gólu dával Tomáš Sivok gestem najevo respekt k tureckým fanouškům | Foto: Reuters

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít