Sivok si parťáka do stoperské dvojice nevybírá. Není to problém, říká

Už jenom něco málo přes dva týdny a pouze dva oficiální přípravné zápasy a česká reprezentace vstoupí do fotbalového mistrovství Evropy. Formu ladí výběr Michala Bílka v rakouském Bad Waltersdorfu. Tréninkové dávky polyká i muž, na kterém bude do značné míry stát obranná činnost týmu - stoper Tomáš Sivok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záložník české fotbalové reprezentace Tomáš Sivok | Foto: Tomáš Adamec

"Prostředí je krásné, příjemné, jsme v lázeňské oblasti. I počasí je skvělé, není vyloženě vedro a pršelo, což je na trénink příjemnější. Také tu není moc lidí, takže máme víc klidu. To myslím i trenér vyhledával, abychom se tu do neděle stoprocentně soustředili a připravili se na EURO," říkala opora české defenzivy.

Mluvíme-li o regeneraci, jaké výhody má to, že jste vyloženě v lázeňském městečku a zařízení na to jsou připravená?

Na hotelu máme termální lázně, jsou tam masáže. Trénujeme dvoufázově, třífázově, takže regenerace je k tomu potřeba, a i proto reprezentace asi hledala podobné místo.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Sivokem mluvil v Rakousku reportér Jan Kaliba

Hovořilo se o kvalitě místního hřiště, že není úplně stoprocentní. Jak se vám na něm pracovalo s míčem?

Myslím, že to až takový problém není. Je trošku propískované, podklad je tedy o něco měkčí, ale pršelo, takže tráva byla pěkně mokrá, balon jezdil, žádný problém.

V jaké pohodě je mužstvo? Už jste spolu několik desítek hodin...

Atmosféra je vždycky dobrá, uvidíme, jak se to bude stupňovat směrem k EURU. Už v průběhu kvalifikace byla atmosféra skvělá, přes všechny problémy i tlak, který na nás byl. Teď si to pojedeme užít a chtěli bychom udělat nějaký úspěch.

Je atmosféra o to lepší, že mužstvo vidělo, jak se dařilo jeho klíčovým osobnostem? Na Tomáše Rosického po dlouhé době hodně sázejí v Arsenalu, Petr Čech dokonce vyhrál Ligu mistrů a mohli bychom takhle pokračovat...

Samozřejmě. Teď se jen všichni modlíme, aby byl Rosa v pořádku. To je pro nás klíčový hráč. Čechíno přijede asi ve výborné náladě, tak ji musí přenést sem.

Jak jste na tom vy osobně - jak po herní stránce, tak se silami po tureckém play-off?

Já jsem v pohodě. Odehrál jsem přes nějakých padesát zápasů, bylo toho dost. Ale poslední tři týdny jsem nehrál, takže jsem si stačil odpočinout, hlavně po psychické stránce. Jsem plný sil.

Mluví se o tom, že není úplně jisté, kdo s vámi bude hrát ve stoperské dvojici. Je pro vás důležité to vědět dost dopředu, i když jste s oběma variantami přišel do styku hodněkrát?

Snad jenom s Markem Suchým jsem nehrál, s Hubňou (Romanem Hubníkem) i Kácou (Michalem Kadlecem) jsem hrál. Myslím, že není problém, který z nich nastoupí. Nebo i kdybych nenastoupil já, tak to kluci zvládnou. Všichni tady už hráli velké zápasy. EURO je ještě o level výš, ale přirovnal bych to třeba k Lize mistrů.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme