Skuhravý plánuje útočný fotbal i ve Varnsdorfu, přidat chce lepší výsledky

Fotbalový klub ve Varnsdorfu začíná novou éru. Úspěšného kouče Frťalu, který s mužstvem v poslední sezoně zázračně vyšplhal až na postupové příčky, vystřídal 40letý Roman Skuhravý. A také on se může chlubit trenérskými úspěchy, s Jabloncem totiž vyhrál Český pohár a Superpohár.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varnsdorfský stadion je hlavní překážkou postupu Severočechů do Synot ligy.jpeg

Varnsdorfský stadion je hlavní překážkou postupu Severočechů do Synot ligy.jpeg | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

„Plně respektuji práci, kterou Zdenko udělal, ale nechci na nikoho navazovat. Máme novou sezonu, uzavřeli jsme myšlenky na to, že kluci postoupili, ale ligu nehrají. Nechceme se koukat zpátky, ale dopředu, navázat na to, co tu trenér zanechal a ještě to třeba vylepšit,“ plánuje Roman Skuhravý.

Zdenko Frťala potřeboval po čtyřech letech ve Varnsdorfu změnu a odešel do slovenské Podbrezové. Skuhravý naposledy trénoval mládež v pražské Dukle. I tam po svých hráčích vyžadoval útočný fotbal, který bude prosazovat také na severu Čech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plány Romana Skuhravého pro angažmá ve Varnsdorfu zjistil reportér ČRo David Kalvas

„I když jsem byl v Jablonci, hrálo naše mužstvo ofenzivní fotbal, to je náš společný cíl. Chceme mít radost z fotbalu, ale doba tří čtyř let zpátky mě naučila, že v českém fotbale je důležitý výsledek. Budeme chtít hrát aktivně, ale i s dobrým výsledkem,“ naráží nový trenér na angažmá v Jablonci.

Ve Varnsdorfu ale určitě nebude pod takovým tlakem. Šéf klubu Vlastimil Gabriel je proslulý důvěrou v trenéry, které si vybere.

„Měl jsem možnost potkat před 10 lety v pozici hráče. Klobouk dolů, jaký má přehled o hráčích a trendech. Možná jeho trpělivost pramení z toho, jak má široký rozhled. Podílí se i na vytipování mladých hráčů, kteří do 'Vanďáku' přichází,“ prozrazuje Roman Skuhravý.

David Kalvas, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme