Skupinová část Eura je minulostí. Poslední vstupenky do osmifinále získali Belgičané a Irové

Na fotbalovém Euru dnes večer poslední dvojicí zápasů vyvrcholila skupinová část. Irové zdolali Itálii 1:0 a stejným výsledkem skončil i druhý zápas, ve kterém Belgičané porazili Švédy. Vítězové si tímto zajistili postup do osmifinále, zatímco Švédové na turnaji končí. Stejný osud postihl i Turky, kterým nakonec úterní výhra nad Českem vzhledem k vítězství Irů nestačila.

Kapitán Švédů Zlatan Ibrahimović (vlevo) dnes pravděpodobně odehrál poslední reprezentační zápas kariéry | Zdroj: Reuters

Italové se jako jistí vítězové skupiny E v závěrečném skupinovém zápase již nemuseli hnát za výsledkem, což bylo znát už v prvním poločase, ve kterém byli aktivnější Irové. Ani oni se však v první půli navzdory poctivému presinku gólu nedočkali.

Ve druhém poločase mohli nerozhodný stav změnit Italové, ale střela střídajícího Insigneho mířila pouze do tyče.

V záveřu dali všechny síly do útoku Irové, kteří byli za svou snahu odměněni v 85. minutě, kdy čekání na gól ukončil hlavičkou Robbie Brady. Na konci již Irové slibný výsledek nepustili, takže se radují z postupu do osmifinále Eura.

Belgie porazila Švédy a může se těšit na play-off

Těsným vítězstvím 1:0 skončil i druhý dnešní večerní zápas mezi Belgií a Švédskem, který ovládli prvně jmenovaní.

V prvních 45 minutách měli územní převahu mírně favorizovaní Belgičané, kteří si v úvodním dějství vytvořili i jednu velkou šanci. Teč Thomase Meuniera ze 45. minuty však bránu nakonec minula.

Úvodní a nakonec i jediný gól zápasu padl až v 84. minutě, kdy Eden Hazard našel centrem Radju Nainggolana, který prostřelil gólmana Švédů. Ve zbytku zápasu již Švédové na tento gól nedokázali zareagovat, takže na turnaji končí.

Vyřazení žlutomodrých z mistrovství Evropy rovněž znamená konec kapitána Zlatan Ibrahimović v reprezentaci. Hlavní hvězda Švédů totiž již před zápasem oznámila, že se po turnaji rozloučí s reprezentační kariérou.

Mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii:

Skupina E
Itálie - Irsko 0:1 (0:0)
Branka: 85. Brady. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe - Tudor, Coltescu (všichni Rum.). ŽK: Sirigu, Barzagli, Zaza - Long, Ward. Diváci: 45.000.

Švédsko - Belgie 0:1 (0:0)
Branka: 84. Nainggolan. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dankert, Fritz (všichni Něm.). ŽK: Ekdal, Johansson - Meunier, Witsel. Diváci: 35.000.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít